„Crime Stories” – nowy hit od polskiego studia?

Notowana na NewConnect game developer Cherrypick Games pokazał pierwsze efekty pracy nad „Crime Stories”.

Dedykowany kobietom tytuł, pozwoli im wcielić się w rolę agentek wydziału kryminalnego. Losy bohaterów i przebieg śledztwa uzależnione będą od podjętych przez nie decyzji, które mogą skończyć się happy endem lub katastrofą. Premierę gry zaplanowano na I kwartał 2019 r. – Koncentrujemy się kryminałach, a w kwestii tematów bazujemy na liście bestsellerów „New York Times”. Jednym z obecnie najbardziej popularnych gatunków jest tzw. domestic noir. To książki pisane przez kobiety dla kobiet, w których kryminalna intryga i tempo thrillera idą ze sobą w parze – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Warszawskie studio na koncie ma m.in. takie gry, jak „My Hospital” i „MatchUp Friends”. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 22 mln pobrań. „Crime Stories” może okazać się kolejnym hitem. W tej grze – w odróżnieniu od filmów czy seriali – to gracz współtworzy scenariusz, przez co jeszcze bardziej angażuje się w rozgrywkę. – Aby sprostać oczekiwaniom graczy zaprosiliśmy do współpracy Lisę Brunette, autorkę narracji do „Choices”, gry która od wydania wygenerowała ok. 120 mln dol. – zaznacza prezes Cherrypick Games.

W sierpniu do fazy tzw. soft-launch trafił największy produkt Cherrypick Games – „My Beauty Spa: Stars & Stories”. Jeszcze przed wprowadzeniem gry do etapu testów, spółka sprawdziła zainteresowanie graczy tytułem, wyświetlając reklamę gry w wybranych kanałach. Jak informuje Marcin Kwaśnica, wyniki okazały się ponad dwukrotnie lepsze od średniej dla tego typu produktów.

W sierpniu do fazy testów trafił także „Project Fame”, gra, w której gracz poprzez wykonanie prostej czynności klikania przycisku, zdobywa nagrody i bonusy. – Już dziś wiadomo, że obie te gry cieszą się ogromnym zainteresowaniem graczy, dużo większym niż było to w przypadku „My Hospital” – dodaje Kwaśnica.

Mogą Ci się również spodobać

Twitter uderza w teorie spiskowe o Covid-19. Obwiniają 5G

Portal będzie usuwał wszystkie posty propagujące fake newsy oraz wzywające do podpalania masztów 5G. ...

Kina mogą zacząć działać od 6 czerwca. Multipleksy nie zdążą

Zdejmujemy restrykcje z kin i innych obiektów kulturalnych przy zachowaniu wymogów sanitarnych – poinformowali ...

Robot baristą i kelnerem. W pandemii gastronomia wkracza w nową erę

Koronawirus wydaje się znacząco przyspieszać automatyzację zajęć, które wydawałoby się, są jednak zarezerwowane dla ...

Roślinna wieprzowina wchodzi na rynek. Z probówki, ale smaczna

Amerykańska firma Impossible Foods już wkrótce wprowadzi na rynek wegańskie kiełbasy oraz wieprzowinę. Impossible ...

Pod chmurą bezpieczniej

Na usługi chmurowe coraz częściej stawiają nie tylko firmy, ale też instytucje państwowe i ...