CD Projekt jest warty więcej niż KGHM. Rekordowy kurs akcji

Akcje producenta gier jeszcze nigdy nie były tak drogie. Spółka jest wyceniana wyżej niż KGHM i PGE.

W piątek przed południem akcje CD Projektu drożeją o blisko 2 proc. do 188,40 zł. To implikuje kapitalizację przekraczającą 18 mld zł. Niżej – na 17,8 mld zł – wyceniany jest dziś KGHM, a na 17,6 mld zł PGE. Za nimi znajdują się m.in. mBank oraz LPP.

Kurs CD Projektu porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym (notowania można śledzić na Parkiet.com). Notowania systematycznie rosną w nadziei na sukces gry „Cyberpunk 2077”, której zwiastun spółka opublikowała podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Wszyscy zastanawiają się, kiedy odbędzie się premiera.

– Przewidywanie daty premiery na podstawie publicznie dostępnych informacji to rola analityków i dziennikarzy. My oczywiście wewnętrznie mamy tę datę ściśle wyznaczoną, ale świadomie nie mówimy o niej publicznie. Zdradzimy ją graczom wtedy, gdy będziemy na to gotowi – mówił kilka dni temu na łamach „Parkietu” Adam Kiciński, prezes CD Projektu. Podkreślił też, że ambicje biznesowe spółki są bardzo duże.

– Chciałbym, żeby za kilkanaście lat studio CD Projekt RED miało ugruntowaną, mocną pozycję w czołówce najlepszych deweloperów gier na świecie. Chciałbym też, żebyśmy z sukcesem rozwijali na wielu płaszczyznach nasze dwie franczyzy – Wiedźmina i Cyberpunka 2077. Marzy mi się też oczywiście sukces komercyjny naszych kolejnych tytułów. W tej branży „sky is the limit”. Do tej pory sprzedaliśmy ponad 33 mln kopii wszystkich Wiedźminów, a mamy apetyt na dużo więcej – powiedział Kiciński.

Cały wywiad z Adamem Kicińskim można przeczytać na Parkiet.com.

Największą kapitalizacją na GPW mogą pochwalić się spółki zagraniczne, ale w praktyce obrót ich akcjami na naszym parkiecie jest znikomy. Liderami pod względem kapitalizacji są: Santander, UniCredit i CEZ. Za nimi znajdują się: PKO BP, PKN Orlen, BZ WBK, PGNiG, PZU, Talanx (Austria), MOL (Węgry), Pekao, ING oraz CD Projekt. To zaś oznacza, że producent gier jest obecnie ósmą największą krajową spółką, notowaną na warszawskiej giełdzie.

Mogą Ci się również spodobać

Bateria kwantowa, która nigdy się nie rozładuje

Naukowcy przedstawili projekt baterii kwantowej, która pozwoli na zasilanie urządzeń w skali nano. Teoretycznie ...

WhatsApp ma już 2 mld użytkowników. Ale Signal za progiem

Internetowy komunikator należący do Facebooka jest obok Instagrama najlepszą inwestycją giganta społecznościowego. Na korporacyjnym ...

Polscy twórcy gier chcą wstrząsnąć niemieckim Gamescomem

We wtorek w niemieckiej Kolonii ruszają największe w Europie, coroczne branżowe targi. Polskie studia ...

Chiński gigant internetu chce się wyrwać z uścisku Trumpa

Koncern Baidu, twórca najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Chinach, rozważa ofertę publiczną w Hongkongu. Jest ...

Łowcy głów przestawiają się na zdalną selekcję

O ile poszukiwanie pracy i pracowników od lat odbywa się głównie przez internet, o ...