CD Projekt jest warty więcej niż KGHM. Rekordowy kurs akcji

Akcje producenta gier jeszcze nigdy nie były tak drogie. Spółka jest wyceniana wyżej niż KGHM i PGE.

W piątek przed południem akcje CD Projektu drożeją o blisko 2 proc. do 188,40 zł. To implikuje kapitalizację przekraczającą 18 mld zł. Niżej – na 17,8 mld zł – wyceniany jest dziś KGHM, a na 17,6 mld zł PGE. Za nimi znajdują się m.in. mBank oraz LPP.

Kurs CD Projektu porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym (notowania można śledzić na Parkiet.com). Notowania systematycznie rosną w nadziei na sukces gry „Cyberpunk 2077”, której zwiastun spółka opublikowała podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Wszyscy zastanawiają się, kiedy odbędzie się premiera.

– Przewidywanie daty premiery na podstawie publicznie dostępnych informacji to rola analityków i dziennikarzy. My oczywiście wewnętrznie mamy tę datę ściśle wyznaczoną, ale świadomie nie mówimy o niej publicznie. Zdradzimy ją graczom wtedy, gdy będziemy na to gotowi – mówił kilka dni temu na łamach „Parkietu” Adam Kiciński, prezes CD Projektu. Podkreślił też, że ambicje biznesowe spółki są bardzo duże.

– Chciałbym, żeby za kilkanaście lat studio CD Projekt RED miało ugruntowaną, mocną pozycję w czołówce najlepszych deweloperów gier na świecie. Chciałbym też, żebyśmy z sukcesem rozwijali na wielu płaszczyznach nasze dwie franczyzy – Wiedźmina i Cyberpunka 2077. Marzy mi się też oczywiście sukces komercyjny naszych kolejnych tytułów. W tej branży „sky is the limit”. Do tej pory sprzedaliśmy ponad 33 mln kopii wszystkich Wiedźminów, a mamy apetyt na dużo więcej – powiedział Kiciński.

Cały wywiad z Adamem Kicińskim można przeczytać na Parkiet.com.

Największą kapitalizacją na GPW mogą pochwalić się spółki zagraniczne, ale w praktyce obrót ich akcjami na naszym parkiecie jest znikomy. Liderami pod względem kapitalizacji są: Santander, UniCredit i CEZ. Za nimi znajdują się: PKO BP, PKN Orlen, BZ WBK, PGNiG, PZU, Talanx (Austria), MOL (Węgry), Pekao, ING oraz CD Projekt. To zaś oznacza, że producent gier jest obecnie ósmą największą krajową spółką, notowaną na warszawskiej giełdzie.

Mogą Ci się również spodobać

Apple rozczarował. Zamiast iPhone`a zaprezentował zegarek

Podczas wtorkowego pokazu nie zaprezentował kolejnej serii iPhone’ów, jak to miało miejsce co roku ...

Apple odwołało premierę filmu „Bankier”. W tle zarzuty o molestowanie

To miało być duże wydarzenie. Nowy film wyprodukowany przez Apple, specjalnie dla nowego serwisu ...

Asseco zabiera głos. Pracuje nad nową usługą bankową

Rzeszowska spółka finiszuje z pracami nad produktem, który umożliwia obsługę głosową bankowości internetowej, a ...

Amerykanie czyszczą internet z chińskich firm i aplikacji

Amerykański Departament Stanu ogłosił rozszerzenie programu „Czystej Sieci” mającego za zadanie ochronę amerykańskich sieci ...

Producenci mają dość aut? Czas na loty, opiekę, niszczenie chwastów

Koncerny motoryzacyjne to już nie tylko auta. Firmy coraz częściej biorą się za nowatorskie ...

Zaczyna się wyścig na smartfony 5G

Nadciąga prawdziwy wysyp nowoczesnych telefonów wyposażonych w moduł do obsługi sieci piątej generacji. To ...