Gorąca jesień gier. Na jakie premiery możemy liczyć?

mat. pras.

Co najmniej kilkanaście ciekawych tytułów trafi na rynek w najbliższych tygodniach. Wśród nich kilka symulatorów.

Wartość polskiego rynku gier przekroczy w tym roku 2,2 mld zł. Studia mocno rozpychają się na świecie – większość swoich produkcji sprzedają za granicą. Końcówka roku zapowiada się bardzo ciekawie. Już 11 października na rynek trafi konsolowy „Frostpunk” od 11 bit studios. Z kolei na 23 października zaplanowano debiut „Crossroads Inn”.

CZYTAJ TAKŻE: Czy sztuczna pszczoła wygra z zombie

– Projekt jest dla nas ważny, po pierwsze dlatego, że jest to gra w popularnym wśród graczy pecetowych segmencie symulatorów, ale również ze względu na fakt, że to nasza pierwsza własna produkcja – mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater. Nowa gra to symulator tawerny. Wkrótce na rynek trafią kolejne gry z tego gatunku. Wśród nich „Drift19”, symulator kierowcy autorstwa ECC Games. W wersji na komputery PC pojawi się na rynku 7 listopada.

– Już od momentu publikacji pierwszych materiałów z gry cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Pierwszy zwiastun wyświetlono kilka milionów razy – podkreśla Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. Tydzień później, 14 listopada, odbędzie się premiera symulatora pszczoły autorstwa Varsav Game Studios. Tego samego dnia zaplanowano debiut pierwszej gry studia Moonlit Games „The Deadliest Catch: The Game” na Steamie w formie wczesnego dostępu.

CZYTAJ TAKŻE: Tego jeszcze nie było. Powstanie hybryda gry i sieci społecznościowej

– To dla nas najciekawsza premiera nadchodzących tygodni: realistyczny symulator poławiacza krabów, oparty na serialu Discovery Channel, który w Polsce emitowany jest jako „Najniebezpieczniejszy zawód świata” – mówi Mateusz Zawadzki, zarządzający firmą Ultimate Games, która jest wydawcą gry.

Z kolei 22 listopada będzie ważnym dniem dla fanów „Snipera” autorstwa CI Games. Tego dnia zadebiutuje czwarta część serii.

CZYTAJ TAKŻE: Wcielisz się w księdza lub złodzieja. Symulatory znad Wisły podbijają serca graczy

– CI Games samodzielnie będzie dystrybuowało grę na amerykańskim rynku. W pozostałych krajach będzie współpracować z renomowanymi dystrybutorami – mówi Marek Tymiński, szef CI Games.

W poniedziałek na rynek trafiła też informacja o nowej grze przygotowywanej przez Cherrypick Games. Studio rozpoczęło prace nad własną wersją „Solitaire”. Trafi ona na rynek w II kwartale 2020 r. – To jedna z najbardziej znanych gier karcianych na świecie – podkreśla Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ile może zarobić specjalista od cyberbezpieczeństwa

Takiego specjalistę najwyżej wycenia Szwajcaria. Najmniej zarobi w Grecji, Turcji i Polsce. Firma Specops ...

Okulary z AI, zginane laptopy, przełom w LCD… Trendy 2021

Wszędobylska sztuczna inteligencja i wydajna łączność 5G – te trendy zdominują 2021 r. w ...

Najlepsze 2020. Rosyjski dron z 6-cioma tonami bomb

Rosjanie przyśpieszają wdrożenie swojego nowego supernowoczesnego drona stealth Suchoj S-70 Ochotnik. Ma on zadebiutować ...

Bydgoski startup znalazł sposób na robaki

RevDeBug chce rozwiązać problem, który pochłania programistom nawet 60 proc. ich czasu. Firma pozyskała ...

5G to przełom dla całego społeczeństwa

Technologia 5G będzie najszybciej wprowadzanym rozwiązaniem na skalę globalną. W Polsce do wielu wdrożeń ...

Google daje podwyżki mężczyznom. Płaciło im mniej niż kobietom

Niedawne badanie wewnętrzne przeprowadzone w Google wykazało, że w ostatnim czasie to mężczyźni zarabiali ...