Gorąca jesień gier. Na jakie premiery możemy liczyć?

mat. pras.

Co najmniej kilkanaście ciekawych tytułów trafi na rynek w najbliższych tygodniach. Wśród nich kilka symulatorów.

Wartość polskiego rynku gier przekroczy w tym roku 2,2 mld zł. Studia mocno rozpychają się na świecie – większość swoich produkcji sprzedają za granicą. Końcówka roku zapowiada się bardzo ciekawie. Już 11 października na rynek trafi konsolowy „Frostpunk” od 11 bit studios. Z kolei na 23 października zaplanowano debiut „Crossroads Inn”.

CZYTAJ TAKŻE: Czy sztuczna pszczoła wygra z zombie

– Projekt jest dla nas ważny, po pierwsze dlatego, że jest to gra w popularnym wśród graczy pecetowych segmencie symulatorów, ale również ze względu na fakt, że to nasza pierwsza własna produkcja – mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater. Nowa gra to symulator tawerny. Wkrótce na rynek trafią kolejne gry z tego gatunku. Wśród nich „Drift19”, symulator kierowcy autorstwa ECC Games. W wersji na komputery PC pojawi się na rynku 7 listopada.

– Już od momentu publikacji pierwszych materiałów z gry cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Pierwszy zwiastun wyświetlono kilka milionów razy – podkreśla Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. Tydzień później, 14 listopada, odbędzie się premiera symulatora pszczoły autorstwa Varsav Game Studios. Tego samego dnia zaplanowano debiut pierwszej gry studia Moonlit Games „The Deadliest Catch: The Game” na Steamie w formie wczesnego dostępu.

CZYTAJ TAKŻE: Tego jeszcze nie było. Powstanie hybryda gry i sieci społecznościowej

– To dla nas najciekawsza premiera nadchodzących tygodni: realistyczny symulator poławiacza krabów, oparty na serialu Discovery Channel, który w Polsce emitowany jest jako „Najniebezpieczniejszy zawód świata” – mówi Mateusz Zawadzki, zarządzający firmą Ultimate Games, która jest wydawcą gry.

Z kolei 22 listopada będzie ważnym dniem dla fanów „Snipera” autorstwa CI Games. Tego dnia zadebiutuje czwarta część serii.

CZYTAJ TAKŻE: Wcielisz się w księdza lub złodzieja. Symulatory znad Wisły podbijają serca graczy

– CI Games samodzielnie będzie dystrybuowało grę na amerykańskim rynku. W pozostałych krajach będzie współpracować z renomowanymi dystrybutorami – mówi Marek Tymiński, szef CI Games.

W poniedziałek na rynek trafiła też informacja o nowej grze przygotowywanej przez Cherrypick Games. Studio rozpoczęło prace nad własną wersją „Solitaire”. Trafi ona na rynek w II kwartale 2020 r. – To jedna z najbardziej znanych gier karcianych na świecie – podkreśla Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kreml oskarża Google`a i Facebooka o ingerencję w sprawy Rosji

Rosyjski regulator mediów i internetu twierdzi, że amerykańscy giganci Google i Facebook, mimo zakazu ...

Producenci gier nakręcają giełdę. Szykują się ciekawe debiuty

Giełdowe studia odrobiły już z nawiązką marcową przecenę: ich łączna wartość sięga 44 mld ...

Ładowanie w ten sposób skraca życie elektryków. Nowe badania

Inżynierowie z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside (UCR) twierdzą, że komercyjne stacje szybkiego ładowania niszczą ...

Biznes opanowała atmosfera strachu

Aż 75 proc. firm nie wierzy w skuteczność własnych zabezpieczeń IT. Co więcej, w ...

Facebook nie żałuje na bezpieczeństwo Zuckerberga

Społecznościowy gigant podwoił kwotę wydaną na bezpieczeństwo dyrektora generalnego Marka Zuckerberga w 2018 roku ...

Armia USA buduje superlasery bojowe o wielkiej mocy

Pentagon zapowiedział budowę lasera o niespotykanej obecnie mocy 300 kilowatów. Wejdzie do służby za ...