CI Games podało dane sprzedażowe „Snajpera”. Sukces czy porażka?

Marek Tymiński, główny akcjonariusz CI Games

Studio ocenia, że gra okazała się sukcesem. Analitycy są bardziej sceptyczni, ale przyznają, że to najlepszy tytuł z dotychczasowej snajperskiej serii.

Gra „Sniper Ghost Warrior Contracts” zadebiutowała 22 listopada. Została wydana w wersji cyfrowej i pudełkowej na konsole PlayStation4, Xbox One oraz PC na wszystkich kluczowych rynkach. Zebrała niezłe recenzję od mediów branżowych (średnia ocen na Metacritic wynosi 71 proc.) oraz jeszcze lepsze od samych graczy – na platformie Steam średnia jest teraz na poziomie 75 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Tym razem „Snajper” nie chybił. Dziś premiera gry

– Widzimy zdecydowanie pozytywne oceny od użytkowników zarówno na konsolach, jak i wśród graczy PC. Przekłada się to na wysoką sprzedaż, która jest zauważalnie wyższa niż poprzedniej gry w analogicznym okresie od premiery. Jednocześnie nasz zespół sprawnie dokonuje kolejnych poprawek na podstawie feedbacku ze strony graczy. Planujemy kilka dodatków, które wkrótce trafią do ich rąk. Lepiej rozumiemy graczy i budujemy społeczność wokół gry, czego odzwierciedleniem są dobre oceny gry – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Obecnie zespół deweloperski prowadzi prace nad trybem wieloosobowym, który planowany jest na grudzień. Spółka nie kryje, że liczy na pozytywny wpływ tego trybu na zwiększenie sprzedaży.

CZYTAJ TAKŻE: Prezes CI Games sprzedał pakiet akcji. Nie wierzy w sukces nowej gry?

Do globalnej dystrybucji na nośnikach fizycznych trafiło około 380 tys. egzemplarzy nowej gry. W zdecydowanej większości jest to nakład gier przeznaczonych na konsole. Na największych rynkach cena detaliczna wynosi 39,99 dol. oraz 39,99 euro. Najbliższym celem studia jest przekroczenie 400 tys. sztuk sprzedanych w dystrybucji fizycznych nośników.

Na Steamie czwarta edycja „Snajpera” sprzedaje się lepiej niż poprzednie części, biorąc pod uwagę dzienną sprzedaż od dnia premiery. Jednak pierwsze dane sprzedażowe z platform cyfrowych dotyczących konsol pokazują, że sprzedaż ilościowa jest niższa od sprzedaży poprzedniej części gry z tej serii.

CI Games zasygnalizowało dziś, że nie zamierza jej zakończyć.

„Fakt pozytywnych ocen ze strony użytkowników oraz mediów branżowych połączony z pierwszymi danymi o sprzedaży gry pozwala potencjalnie planować dalszy rozwój serii Sniper Ghost Warrior” – czytamy w raporcie za III kwartał, który dziś rano trafił na rynek.

CI Games jest notowane na GPW. Inwestorzy sceptycznie odebrali komunikat o sukcesie gry. Notowania rano spadały o 1 proc., a po godz. 10 kurs idzie symbolicznie w górę o 0,4 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Google ani myśli płacić twórcom

Francja jako pierwsza próbowała zmusić giganta do płacenia wydawcom prasy za wyświetlanie ich artykułów ...

SpaceX coraz bliższy wysłania ludzi w kosmos

Firma Elona Muska przeprowadziła udaną serię testów statycznych silników załogowej kapsuły Dragon. To przybliża ...

Aktorzy zmartwychwstają. Kino przechodzi rewolucję

Cyfrowo odtwarzane postacie, komputerowo odmładzani, a nawet „przywracani” do życia aktorzy, czy sztuczna inteligencja ...

Roboty mają nowe zajęcie. Czyszczą metro z wirusa

Metro w Hongkongu przewozi codziennie niemal 5 mln pasażerów. Ryzyko infekcji nie tylko Covid-19 ...

Adam Góral: Kwestia cyberbezpieczeństwa staje się kluczowa

Cyberprzestępcy bez skrupułów wykorzystują nasze coraz większe uzależnienie od nowych technologii – przestrzega Adam ...

Cyberatak sparaliżował największą w USA sieć rurociągów

Sieć Colonial Pipeline licząca 8850 km długości i łącząca południowe rafinerie, m.in. znad Zatoki ...