Nowe gry od Varsav Game Studios

"Giants uprising"
mat. pras.

2020 r. zapowiada się dla Varsav Game Studios pracowicie. Oczkiem w głowie firmy jest gra „Giants Uprising”.

– Nasze plany na ten rok to bardzo intensywna praca większości naszego czterdziestoosobowego zespołu nad grą „Giants Uprising”, prace preprodukcyjne i rozpoczęcie produkcji tytułu o tzw. kodowej nazwie „Aria” – zapowiada Łukasz Rosiński, wiceprezes Varsav Game Studios. Dodaje, że spółka wraca też do prac nad grą „AR Kicker”, która została przemodelowana i wkracza w etap badawczo-rozwojowy oraz produkcyjny.

– Nie chciałbym obecnie zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących naszych planów związanych z powyższymi produkcjami, ponieważ chcielibyśmy je zaprezentować w ramach planowanego na koniec marca (po ogłoszeniu wyników za 2019 rok – red.) spotkania z inwestorami – mówi Rosiński.

CZYTAJ TAKŻE: Sukces polskiej gry. Czy pszczoła podbije świat?

Notowana na NewConnect firma jest autorem „Bee Simulatora”. Jego premiera odbyła się 14 listopada. Po kilkunastu dniach spółka poinformowała, że nakłady na produkcję i promocję gry się zwróciły. Podała też wtedy, że okres oficjalnego raportowania pomiędzy wydawcą a nią przypada na maksymalnie 30 dni po zakończeniu każdego kwartału kalendarzowego od momentu debiutu gry. A to z kolei powoduje, że przychody wynikające z umowy z Epic Games oraz z dystrybucji cyfrowej i pudełkowej będą odzwierciedlane, począwszy od sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 r. Trafi ono na rynek 15 maja. Wcześniej – 20 marca – studio opublikuje raport za zeszły rok.

Varsav Game Studios jest obecnie wyceniane na 48 mln zł, a za jedną akcję we wtorek po południu trzeba było zapłacić prawie 2,4 zł. Varsav Game Studios ma udziały w spółce Ovid Works, która szykuje się do debiutu na rynku NewConnect. Jest na nim notowanych już niemal 30 reprezentantów tej branży. Ich liczba sukcesywnie rośnie, mimo iż część studiów przenosi się na rynek główny. Taki plan ma m.in. Creepy Jar. Jego kapitalizacja już mu na to pozwala – i to z nawiązką. Na 26 marca zwołano walne zgromadzenie akcjonariuszy studia, które będzie decydować o przeprowadzce na GPW.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Andrzej Olszewski: Porozumienie ws. nowego badania mediów w Polsce jest możliwe

Od prawie dwóch lat opracowywane jest nowe badanie konsumpcji mediów elektronicznych w Polsce. Zainicjowała ...

Była programistka Google: autonomiczne drony z AI sprowokują wojnę

Laura Nolan, była programistka Google`a, przestrzega Pentagon przed stosowaniem sztucznej inteligencji w dronach. Jej ...

FBI prosi o pomoc w odblokowaniu smartfonów terrorysty. Apple odmawia

Gigant technologiczny odmawia współpracy w celu odblokowania telefonów sprawcy strzelaniny na Florydzie, której zginęło ...

IKEA znalazła sposób na polski zakaz

Choć sklep internetowy z pełną ofertą firmy działa od niedawna, to już 10 proc. ...

Tomasz Rożek: Pandemia głupich wpisów, liczą się tylko zasięgi

Im większy kryzys, tym większy wpływ na nasze postrzeganie mają ludzie z zasięgami, ale ...

Na polskim YouTube można nieźle zarobić

Sprzedawanie na YouTube nie jest proste, gdyż wbrew pozorom to nowy rynek, którego wielu ...