Nowe gry od Varsav Game Studios

"Giants uprising"
mat. pras.

2020 r. zapowiada się dla Varsav Game Studios pracowicie. Oczkiem w głowie firmy jest gra „Giants Uprising”.

– Nasze plany na ten rok to bardzo intensywna praca większości naszego czterdziestoosobowego zespołu nad grą „Giants Uprising”, prace preprodukcyjne i rozpoczęcie produkcji tytułu o tzw. kodowej nazwie „Aria” – zapowiada Łukasz Rosiński, wiceprezes Varsav Game Studios. Dodaje, że spółka wraca też do prac nad grą „AR Kicker”, która została przemodelowana i wkracza w etap badawczo-rozwojowy oraz produkcyjny.

– Nie chciałbym obecnie zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących naszych planów związanych z powyższymi produkcjami, ponieważ chcielibyśmy je zaprezentować w ramach planowanego na koniec marca (po ogłoszeniu wyników za 2019 rok – red.) spotkania z inwestorami – mówi Rosiński.

CZYTAJ TAKŻE: Sukces polskiej gry. Czy pszczoła podbije świat?

Notowana na NewConnect firma jest autorem „Bee Simulatora”. Jego premiera odbyła się 14 listopada. Po kilkunastu dniach spółka poinformowała, że nakłady na produkcję i promocję gry się zwróciły. Podała też wtedy, że okres oficjalnego raportowania pomiędzy wydawcą a nią przypada na maksymalnie 30 dni po zakończeniu każdego kwartału kalendarzowego od momentu debiutu gry. A to z kolei powoduje, że przychody wynikające z umowy z Epic Games oraz z dystrybucji cyfrowej i pudełkowej będą odzwierciedlane, począwszy od sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 r. Trafi ono na rynek 15 maja. Wcześniej – 20 marca – studio opublikuje raport za zeszły rok.

Varsav Game Studios jest obecnie wyceniane na 48 mln zł, a za jedną akcję we wtorek po południu trzeba było zapłacić prawie 2,4 zł. Varsav Game Studios ma udziały w spółce Ovid Works, która szykuje się do debiutu na rynku NewConnect. Jest na nim notowanych już niemal 30 reprezentantów tej branży. Ich liczba sukcesywnie rośnie, mimo iż część studiów przenosi się na rynek główny. Taki plan ma m.in. Creepy Jar. Jego kapitalizacja już mu na to pozwala – i to z nawiązką. Na 26 marca zwołano walne zgromadzenie akcjonariuszy studia, które będzie decydować o przeprowadzce na GPW.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwszy transseksualny bohater pojawi się w grze na Xboxa

Francuski producent gier wideo Dontnod zapowiedział całkiem nową produkcje. Tym razem jednym z głównych ...

Słuchawki, które zabijają zarazki

LG Tone+ to słuchawki bezprzewodowe, które podczas ładowania same się czyszczą. Firma LG zdaje ...

Chip na wzór ludzkiego mózgu ma być przełomem w miniaturyzacji

W poszukiwaniu nowych, bardziej wydajnych i mniejszych procesorów, badacze MIT stworzyli sztuczną synapsę, imitującą ...

Tinder łamie zasady Google, abyś Ty mógł płacić mniej

Tinder, najpopularniejsza aplikacja randkowa, wprowadza nowy sposób płatności, łamiący tym samym zasady Google. Czytaj ...

Janusz Cieszyński: E-zdrowie to ogromne korzyści

Każdy kraj w Europie jest na jakimś etapie wdrażania narodowego systemu e-zdrowia. Liczymy, że ...

Najlepsze 2020. Narkofon Escobara zabójcą Samsunga

Rodzina Escobarów znowu miesza na rynku smartfonów. Plany mają ambitne. Może nawet zbyt ambitne. ...