Wirus nie zatrzyma „Cyberpunka 2077”. Powstaje w domach

Bloomberg

Producent gier deklaruje, że tak długo jak będzie tego wymagała sytuacja, cała jego załoga będzie pracować z domu. Podtrzymuje termin premiery „Cyberpunka”.

Notowania CD Projektu idą dziś mocno w górę. W południe kurs rośnie o ponad 7 proc. do 271 zł. To daje kapitalizację ponad 26 mld zł. Wczoraj CD Projekt awansował na drugie miejsce najwyżej wycenianych krajowych spółek na GPW, spychając tym samym na trzecie miejsce grupę PZU. Dziś utrzymuje się na tej pozycji, mimo iż PZU rośnie o ponad 8 proc. (jego wycena sięga teraz 25,2 mld zł).

Dzisiejszej zwyżce notowań CD Projektu towarzyszy bardzo wysoki obrót akcjami. Od rana właściciela zmieniły już walory o wartości przekraczającej 100 mln zł. To najwyższy obrót dziś na GPW. Zresztą CD Projekt nie tylko dziś – ale generalnie w ostatnich dniach – jest zdecydowanym liderem jeśli chodzi o wartość obrotu na naszej giełdzie. Dziś wiceliderem jest PKN Orlen – od rana właściciela zmieniły akcje paliwowego koncernu o wartości przekraczającej 50 mln zł.

Tymczasem CD Projekt zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa i poinformował o sytuacji panującej w jego firmie.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt przekłada premierę „Cyberpunka”. Aż o pięć miesięcy

„Ostatnie dni upłynęły nam na podejmowaniu kolejnych, istotnych działań mających zapobiegać pojawieniu się infekcji w firmie. Co najważniejsze, aby zapewnić wszystkim możliwość pracy z domu, modernizacji uległa nasza infrastruktura sieciowa i wspierające ją oprogramowanie. Od dziś, tak długo jak będzie tego wymagała sytuacja, cała załoga będzie pracować z domu” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez spółkę. Deklaruje ona, że chce tym działaniem zapewnić całemu zespołowi najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

„Jednocześnie, mimo iż obecna sytuacja jest nowa dla nas wszystkich, jesteśmy gotowi na to wyzwanie i nie ustaniemy w wysiłkach, aby dowieźć na wrzesień fantastyczną grę” – deklaruje studio.

Na 17 września zaplanowano premierę „Cyberpunka 2077”, który ma być grą większą i jeszcze bardziej ambitną od serii „Wiedźmin”, która sprzedawała się do tej pory w ponad 40 mln egzemplarzy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rating Captain bierze się za negatywne opinie w sieci

Wrocławski startup zamierza zrewolucjonizować rynek zarządzania opiniami online, wykorzystując do tego sztuczną inteligencję oraz ...

SAP wchodzi mocno w sztuczną inteligencję

Znany najmocniej z oprogramowania dla biznesu SAP ogłosił właśnie start nowej oferty systemów opartych ...

Internauci z całego świata oburzeni reklamą nakręconą w Polsce

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo LG, które produkuje między innymi telewizory i telefony, przeprosiło za seksistowską reklamę, ...

Bank Pekao zachęca rodziców do edukacji finansowej dzieci

Szukając nowoczesnego rozwiązania finansowego, ułatwiającego wprowadzenie dziecka w świat finansów, warto sięgnąć po pakiet ...

Dwucyfrowy wzrost sprzedaży muzyki. Napędza streaming i polscy twórcy

W pierwszym półroczu 2019 r. polski rynek muzyczny wzrósł o ponad 10 proc., osiągając ...

Cisco Webex ma rekordową liczbę użytkowników

Platforma Cisco Webex zanotowała w marcu 324 mln użytkowników. W Europie zainteresowanie jej usługami ...