Polski producent gier wart 35 mld zł. Bliski pozycji numer 1 w Europie

mat. pras.

CD Projekt idzie jak burza. Jego kurs kolejny dzień z rzędu ustanawia nowe rekordy. Polskiej firmie niewiele brakuje, żeby przegonić największego w Europie producenta gier – francuski Ubisoft.

Notowania CD Projektu rosną w piątek po południu o ponad 3 proc. Za jeden walor trzeba zapłacić ok. 370 zł, co przekłada się na imponującą kapitalizację rzędu ponad 35 mld zł. CD Projekt od kilku tygodni jest liderem pod względem kapitalizacji krajowych firm na warszawskiej giełdzie.

Przeskakiwał systematycznie poszczególne firmy, a kiedy przeskoczył PKO BP nie miał już konkurencji. W ostatnim czasie wyceny banków na warszawskiej giełdzie są pod presją, co dodatkowo zwiększyło przestrzeń pomiędzy CD Projektem a PKO BP. Co więcej, obecnie PKO BP utraciło nawet pozycję wicelidera w tym zestawieniu -o włos przegonił go PKN Orlen. Obecnie wycena paliwowego koncernu sięga 26,3 mld zł, a PKO BP jest warte 26,2 mld zł.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt wyprzedził PKO BP. Jest już największą spółką na giełdzie

Notowania CD Projektu poruszają się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W poprzednich latach motorem napędowym biznesu spółki była seria gier „Wiedźmin”, która okazała się globalnym hitem i sprzedała się w ponad 40 mln egzemplarzy. Jednak obserwowane od dłuższego czasu wzrosty są już dyskontowaniem potencjalnych sukcesów kolejnej gry, która ma być   – zdaniem spółki – większym hitem niż seria o Geralcie z Rivii. Chodzi o grę „Cyberpunk 2077”, której premierę zaplanowano na 17 września. Spółka deklaruje, że termin ten jest aktualny.

Warto odnotować, że CD Projekt jest już wyceniany tylko nieznacznie niżej niż europejski gigant – Ubisoft. Obecnie kapitalizacja francuskiej grupy wynosi nieco ponad 8 mld euro, czyli około 36 mld zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Microsoft oskarżony o korupcję. Zapłaci gigantyczną karę

Microsoft zapłaci 25 milionów dolarów kary za naruszenie amerykańskiego prawa antykorupcyjnego. Firma naruszyła Foreign ...

System rozpoznawania twarzy ochroni Taylor Swift przed stalkerami

Borykająca się z problemem natrętnych fanów gwiazda muzyki pop Taylor Swift idzie na wojnę ...

E-paragon. Kasa fiskalna w komórce

Przedsiębiorca zarejestruje sprzedaż w smartfonie. Ale paragon i tak musi być papierowy. Już w ...

Rosjanie dostarczą tańszą żywność w Paryżu i Londynie

Rosyjska firma Yandex poinformowała, że wkrótce uruchomi usługę dostarczania żywności w dwóch europejskich miastach: ...

Zaskakujący pomysł programisty. Maseczka ochronna wyrazi emocje

Na platformie crowdfundingowej Kickstarter ruszyła zbiórka na nowatorski projekt wykorzystania maseczek antywirusowych. Tyle Glaiel, ...

Ten post stał się najpopularniejszy w historii Twittera

Ostatni post z konta zmarłego aktora Chadwicka Bosemana zebrał najwięcej reakcji w historii istnienia ...