Polski producent gier wart 35 mld zł. Bliski pozycji numer 1 w Europie

mat. pras.

CD Projekt idzie jak burza. Jego kurs kolejny dzień z rzędu ustanawia nowe rekordy. Polskiej firmie niewiele brakuje, żeby przegonić największego w Europie producenta gier – francuski Ubisoft.

Notowania CD Projektu rosną w piątek po południu o ponad 3 proc. Za jeden walor trzeba zapłacić ok. 370 zł, co przekłada się na imponującą kapitalizację rzędu ponad 35 mld zł. CD Projekt od kilku tygodni jest liderem pod względem kapitalizacji krajowych firm na warszawskiej giełdzie.

Przeskakiwał systematycznie poszczególne firmy, a kiedy przeskoczył PKO BP nie miał już konkurencji. W ostatnim czasie wyceny banków na warszawskiej giełdzie są pod presją, co dodatkowo zwiększyło przestrzeń pomiędzy CD Projektem a PKO BP. Co więcej, obecnie PKO BP utraciło nawet pozycję wicelidera w tym zestawieniu -o włos przegonił go PKN Orlen. Obecnie wycena paliwowego koncernu sięga 26,3 mld zł, a PKO BP jest warte 26,2 mld zł.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt wyprzedził PKO BP. Jest już największą spółką na giełdzie

Notowania CD Projektu poruszają się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W poprzednich latach motorem napędowym biznesu spółki była seria gier „Wiedźmin”, która okazała się globalnym hitem i sprzedała się w ponad 40 mln egzemplarzy. Jednak obserwowane od dłuższego czasu wzrosty są już dyskontowaniem potencjalnych sukcesów kolejnej gry, która ma być   – zdaniem spółki – większym hitem niż seria o Geralcie z Rivii. Chodzi o grę „Cyberpunk 2077”, której premierę zaplanowano na 17 września. Spółka deklaruje, że termin ten jest aktualny.

Warto odnotować, że CD Projekt jest już wyceniany tylko nieznacznie niżej niż europejski gigant – Ubisoft. Obecnie kapitalizacja francuskiej grupy wynosi nieco ponad 8 mld euro, czyli około 36 mld zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Marta Wysokińska: Utrata danych może zniweczyć zakładany cel ekonomiczny

Obecna sytuacja związana z koronawirusem zintensyfikowała działania przestępców, którzy za miejsce swojej działalności obrali ...

Technowieści

Czego nie warto przeoczyć w najbliższych dniach? Na co zwrócić uwagę? Moda na jedzenie ...

Pierścień przemówi głosem Samuela L. Jacksona

Asystentowi głosowemu Alexa Amazona głosu użyczy znany m.in. z „Pulp Fiction” aktor Samuel L. ...

Krajowa platforma Shoper ma dużego inwestora

Platforma dla sklepów internetowych pozyskała kapitał z funduszu zarządzanego przez Value4Capital. Właścicielem marki Shoper ...

„Rz” sygnatariuszem deklaracji ws. bezpieczeństwa dzieci w internecie

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz przedstawiciele mediów – w ...

Apple toczy bitwę z Komisją Europejską o 13 mld euro podatków

Amerykański gigant ma zamiar odwołać się od decyzji Brukseli z 2016 roku, która zobowiązała ...