Robert Lewandowski w kreskówce i grze wideo

AFP

Studio Mousetrap Games stworzy grę z najlepszym polskim piłkarzem. Potencjalny hit ma być wzorowany na kreskówce „Kosmiczny wykop”, w której główną rolę gra właśnie Robert Lewandowski.

“Kosmiczny wykop” to serial animowany dla dzieci w wieku 6-12 lat, którego telewizyjna premiera została zaplanowana na wrzesień (pojawi się m.in. na antenie TVN). Fabuła opiera się na przygodach drużyny skompletowanej przez Roberta spośród wyjątkowo nietypowych zawodników z całego świata. Kapitan zabiera swoją drużynę na planetę Spaceball, kosmiczną mekkę futbolu, gdzie odbywa się Galaktyczna Liga. – „Kosmiczny wykop” to kreskówka o kulisach najpopularniejszego na świecie sportu, ale przede wszystkim o uniwersalnych wartościach, takich jak: przyjaźń, lojalność, tolerancja, empatia – podaje Orange Studio Animacji, producent 26-odcinkowej serii.

CZYTAJ TAKŻE: Startupy 2019. Polscy samuraje pod rękę z Robertem Lewandowskim

Do serialu z Lewandowskim teraz dołączy gra wideo. Orange Studio Animacji podpisał bowiem tzw. założenia do umowy z wrocławskim studiem Mousetrap Games (spółka z grupy Premium Fund) na stworzenie gry w oparciu o licencję produkcji.

W sumie mają powstać dwa sezony serialu, a jego dystrybucja ma być międzynarodowa. Jeszcze w tym roku fani talentu „Lewego” będą mogli również zagrać na swoich telefonach i tabletach.

– W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces komercyjny, potrzebujemy być obecni z produkcją “Kosmiczny wykop” w codzienności widzów. Wiele dzieci ma swój smartfon, lub dostęp do tabletu rodziców, więc gra mobilna jest na to wspaniałym sposobem – mówi Paweł Pewny, producent serialu.

Edward Mężyk, prezes Mousetrap Games, zdradza, że nie będzie to jednak gra piłkarska, a chodzi o grę karcianą. – Wierzę, że taktyczna rozgrywka odda ducha piłkarskiego meczu i pozwoli graczowi poczuć się niczym prawdziwy trener galaktycznej drużyny piłkarskiej. Gracze będą mogli kolekcjonować karty piłkarzy o unikalnych zdolnościach, aby następnie wymyślać niebanalne strategie – dodaje Mężyk.

Na produkcję gry prowadzona jest zbiórka internetowa na platformie Crowdway. Kampania crowdfundingowa ma wartość do 2 mln zł. Premium Fund w ramach zbiórki oferuje nowym inwestorom akcje oraz zestawy benefitów inwestorskich oraz gamingowych. Minimalna wartość inwestycji zaczyna się od 300 zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Discovery i Cyfrowy Polsat łączą siły. Wojna płatnych telewizji

Discovery z TVN oraz Cyfrowy Polsat uruchomia wspólny serwis telewizji internetowej. Na początek wykładają ...

Po Sapkowskim czas na Lema. Będzie kolejny hit?

Studio Starward Industries kupiło prawa do tytułu powieści zmarłego pisarza s.f., na podstawie której ...

Twitter na wojnie z Chinami. Usunął 170 tys. kont za dezinformację

Twitter zablokował ponad 170 tysięcy kont powiązanych z chińskim rządem, które rozpowszechniały fałszywe informacje ...

Levandowski idzie do więzienia. Bezczelnie okradł Google`a

Amerykański sąd skazał byłego inżyniera Google’a na pozbawienie wolności. Anthony Levandowski, oskarżony o kradzież ...

Punkowi piraci gier z Polski wychodzą w świat

Studio opublikowało strategię na lata 2020-2021. Chce skoncentrować się na segmencie wirtualnej rzeczywistości. „Celem ...

Polacy polubili aplikacje do wynajmu pojazdów

Współdzielenie różnych środków transportu to globalny trend, który opanowuje miasta, również w Polsce. Coraz ...