Sony korzysta na izolacji związanej z koronawirusem – zamknięci w domach coraz chętniej sięgają po cyfrową rozrywkę. Dowodzą tego wyniki generowane przez PlayStation.
Najnowsze dane pokazują, że tylko w I kwartale br. liczba subskrybentów PS Plus, serwisu dedykowanego właśnie konsoli Sony (użytkownicy w zamian za abonament zyskują m.in. dostęp do darmowych gier i promocji), wzrosła globalnie o 2,7 mln osób. A to oznacza, że z PlayStation Plus na świecie korzysta już w sumie 41,5 mln użytkowników – podał Kenichiro Yoshida, prezes Sony.
CZYTAJ TAKŻE: Wirus zwiększył apetyt na konsole. Boom w branży
Jak podkreśla, sytuacja, gdy wiele osób dobrowolnie zostaje w domach, sprawia, że popyt na cyfrowe usługi znacząco rośnie. Yoshida wskazuje również, że liczba subskrybentów na usługę chmurową PlayStation Now osiągnęła już 2,2 mln użytkowników (w ciągu roku niemal się podwoiła). Dynamika imponuje, ale Sony przegrywa jednak pod względem łącznej liczby osób korzystających z PlayStation Now ze swoim największym konkurentem – Microsoftem. Jego usługa Xbox Game Pass ma już ponad 10 mln fanów.
Wkrótce rywalizacja Sony i Microsoftu wejdzie na nowy poziom. Obaj giganci szykują się bowiem do wprowadzenia na rynek nowych generacji swoich konsoli – PS5 i Xbox Series X. Spekuluje się, że premiery możliwe są już w tym roku. Pierwszy prawdopodobnie pojawi się Xbox i to latem. PlayStation zadebiutuje zaś zapewne pod koniec roku.
CZYTAJ TAKŻE: Nowa konsola PlayStation zmierzy tętno i wyczuje pot
Sony nie może czekać zbyt długo, bo dynamika popytu na jej konsolę spada. Koncern dotąd dostarczył na rynek ponad 110 mln konsol obecnej generacji – PS4 (w samym I kwartale 2020 r. było to 1,5 mln a rok wcześniej – 2,6 mln). Wiele wskazuje na to, że już raczej nie pobije rekordu PS2, które sprzedało się łącznie w 155 mln sztuk.
W segmencie gier wideo japońska firma zaliczyła w ub. r. 14-proc. spadek przychodów.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.