Nowy pomysł Morawieckiego: gry w kanonie lektur szkolnych

Rozwój 11 bit studios nabrał rozpędu od sukcesu gry "This War of Mine"
11 bit studios

Premier Mateusz Morawiecki ma odwiedzić w czwartek producenta gier komputerowych. Jego flagowa produkcja zostanie włączona do nieobowiązkowej listy lektur szkolnych.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w czwartek firmę 11 bit studios – ustaliło Radio Kraków. Jest ona autorem takich gier jak „This War of Mine” oraz „Frostpunk”. Ta pierwsza opowiada o dramacie wojny widzianej z perspektywy cywilów. Jak się okazuje, gra może zostać włączona do nieobowiązkowego kanonu lektur szkolnych.

CZYTAJ TAKŻE: 11 bit studios wierzy we „Frostpunka”. Kolejny ma być „Projekt 8”

11 bit studios sprawy nie komentuje. – Możemy tylko powiedzieć, że jutro będziemy mieli do przekazania ciekawą informację – ucina Dariusz Wolak, odpowiadający w spółce za relacje inwestorskie.

Jak podaje Radio Kraków, w ramach propozycji, którą przedstawi Mateusz Morawiecki, od roku szkolnego 2020/2021 dla roczników 2002 i starszych gra „This War of Mine” ma być dostępna dla wszystkich szkół średnich w kraju. Byłby to być program pilotażowy – nowe produkcje miałyby być stopniowo wprowadzane do szkół. Konieczne byłoby również zapewnienie szkołom infrastruktury technicznej, aby istniała możliwość grania bez limitu i bezpłatnie.

Branża gier jest fenomenem polskiej gospodarki. W kraju działa już ponad czterysta studiów, z czego kilkadziesiąt jest notowanych na warszawskiej giełdzie. Ich łączna wartość rynkowa przekracza już 40 mld zł. W ciągu kilku miesięcy urosła o ponad 10 mld zł.

CZYTAJ TAKŻE: W rządzie nie chcą patriotycznych gier Glińskiego

Największą firmą na GPW jest też producent gier – CD Projekt, czyli twórca kultowej serii gier „Wiedźmin”. Studio jest obecnie wyceniane na 37 mld zł i jest większe od takich państwowych gigantów jak PKO BP czy PKN Orlen. Z kolei wspomniany już 11 bit studios na giełdzie jest warty ponad miliard złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zhakowane hulajnogi stały się wulgarne

Hulajnogi Lime zostały zabrane z ulic Brisbane w Australii. Komuś udało się je zhakować ...

Kłopoty Huawei uderzyły mocno w polskich producentów gier

WIG Games jest dziś niechlubnym liderem spadków wśród indeksów branżowych na GPW. Szczególnie mocno ...

Bruksela i Londyn mają dość praktyk Apple. Imponująca lista

Unia Europejska zarzuca gigantowi z Cupertino ograniczanie usług strumieniowania muzyki innych niż swoje. A ...

Twitter na wojnie z Chinami. Usunął 170 tys. kont za dezinformację

Twitter zablokował ponad 170 tysięcy kont powiązanych z chińskim rządem, które rozpowszechniały fałszywe informacje ...

Amazon wchodzi do Polski. Wiemy już, kiedy

Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” najbardziej prawdopodobną datą startu polskiego e-sklepu koncernu jest ...

Polskie firmy sypną grami jeszcze wiosną

Do blisko 2,2 mld zł urośnie w tym roku polski rynek gier. Ich twórcy ...