CD Projekt stworzy animowany serial z Netfliksem

trailer

Polska firma, we współpracy z japońskim studiem animacji Trigger oraz platformą Netflix, stworzy serial anime, bazujący na „Cyberpunku”. Premiera serialu zaplanowana jest na 2022 r.

– Długo czekaliśmy na ten moment i wreszcie możemy ogłosić to oficjalnie: tworzymy anime w świecie Cyberpunka! Cyberpunk towarzyszy mi od dziecka, ale nie tylko mi. Miłośników i miłośniczek gatunku, osób które chłoną wszystko co ma do zaoferowania pod każdą postacią, jest w studio znacznie więcej. Cyberpunk Edgerunners to nasz ukłon w kierunku klasycznego cyberpunka oraz świata filmu i animacji – tak informację komentuje Adam Badowski, szef studia CD Projekt Red.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt przesuwa premierę Cyberpunka. „Przepraszamy”

Nowy projekt będzie to 10-odcinkowa opowieść o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości, omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. „Żeby przeżyć, postanawia zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami” – tak nową produkcję opisuje polskie studio.

Stworzoną przez CD Projekt Red historię na ekrany przeniesie japońskie studio Trigger. Anime wyreżyseruje Hiroyuki Imaishi.

– Cyberpunka darzę ogromną sympatią. Jednocześnie wiem jak trudny jest to gatunek. Wierzę jednak, że razem z CD Projekt Red stworzymy serię, która nie tylko spełni oczekiwania graczy i miłośników anime, a wręcz je przerośnie. Dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie było – deklaruje Imaishi.

Oryginalną ścieżkę dźwiękową do nowego anime skomponuje Akira Yamaoka (autor ścieżki muzycznej do „Silent Hill”).

„Cyberpunk” jest najbardziej wyczekiwaną tegoroczną grą komputerową. Podczas imprezy, która odbyła się wieczorem 25 czerwca studio nie tylko poinformowało o planowanym anime, ale zaprezentowało również nowy zwiastun i gameplay „Cyberpunka”.

CZYTAJ TAKŻE: Już 400 zł za akcję CD Projektu. Najwięcej warte studio w Europie

Niedawno polskie studio przełożyło termin premiery, uzasadniając że potrzebuje dodatkowych 9 tygodni na doszlifowanie gry. Nie zaszkodziło to na długo wycenie spółki. Jej kapitalizacja na giełdzie sięga teraz rekordowego poziomu 40 mld zł. To ponaddwukrotnie więcej niż wycena KGHM czy Pekao.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gwiazda NBA LeBron James króluje na Instagramie

LeBron James znalazł się na czele listy najlepiej zarabiających koszykarzy na Instagramie. Pokonał tym ...

Psy-roboty zaczną służyć w amerykańskiej armii

Wyłaniające się z samolotów Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych czworonożne psy-roboty wbiegły na wojskowe lotnisko, ...

Robot stał się bóstwem. Będzie nauczał w buddyjskiej świątyni

Robot Kannon Mindar zbudowany na podobieństwo buddyjskiego bóstwa trafił do świątyni Kodaiji w japońskim ...

Afera wokół „Jokera”. Film pochwałą przemocy?

Kategoria wiekowa najnowszego filmu z uniwersum DC wzbudza kontrowersje. „Joker” zadebiutował podczas festiwalu w ...

Bank Pekao zachęca rodziców do edukacji finansowej dzieci

Szukając nowoczesnego rozwiązania finansowego, ułatwiającego wprowadzenie dziecka w świat finansów, warto sięgnąć po pakiet ...

Nowy król Instagrama, zdetronizował Kylie Jenner

Polubiło je już ponad 26 mln osób. To nowy rekord najczęściej „polubionych” fotografii na ...