CD Projekt przesuwa premierę Cyberpunka. „Przepraszamy”

mat. pras.

Najbardziej wyczekiwana gra polskiego studia nie zadebiutuje 17 września. Nowy termin to 19 listopada. „Przepraszamy za przełożenie premiery, ale wierzymy że to słuszna decyzja, bo stawką jest najwyższa jakość” – tak podczas telekonferencji w czwartek wieczór komentował decyzję spółki Adam Kiciński, jej prezes.

– Potrzebujemy tych dodatkowych dziewięciu tygodni, żeby doszlifować grę. Ona jest już właściwie skończona, ale są jeszcze drobne kwestie, które wymagają poprawy. A te drobne kwestie też budują jakość. Wierzymy, że przełożenie premiery jest słuszną decyzją z punktu widzenia jakości gry i będzie korzystne dla spółki w dłuższej perspektywie – podkreślał Kiciński. Zapytany czy decyzja o przełożeniu premiery spowodowana jest pandemią odpowiedział: „Covid oczywiście nie ułatwia nam pracy, ale to nie jest główny czynnik”.

– Głęboko wierzymy, ze 19 listopada to finalna data – podsumował prezes.

CZYTAJ TAKŻE: Już 400 zł za akcję CD Projektu. Najwięcej warte studio w Europie

Z kolei w komunikacie bieżącym spółka wyjaśniła, że przesunięcie daty premiery wynika z konieczności finalnego dopracowania gry i usuwania błędów. „Powyższe działania wymagają od spółki zabezpieczenia dodatkowego czasu i nie wpływają na ukończoną już zawartość gry, jej gameplay oraz testy rozpoczęte w tym tygodniu przez niezależnych dziennikarzy z całego świata” – czytamy w komunikacie.

„Cyberpunk” – jak nieraz podkreślał CD Projekt – to gra większa i bardziej ambitna od kultowej serii „Wiedźmin”. Termin premiery „Cyberpunka” jest przekładany po raz drugi. Przypomnijmy, że pierwotnie gra miała zadebiutować 16 kwietnia, ale w styczniu zarząd poinformował że potrzebnych jest jeszcze dodatkowych pięć miesięcy na doszlifowanie tej produkcji.

CZYTAJ TAKŻE: Gra 11 bit studios wchodzi do kanonu lektur

Spekulacje dotyczące kolejnego przełożenia premiery pojawiły się pod koniec maja po telekonferencji z okazji publikacji wyników za I kwartał 2020 r. Zarząd spółki nie sygnalizował wtedy wprawdzie że przełożenie gry jest jedną z opcji, ale informacja dotycząca wrześniowego terminu nie wybrzmiała szczególnie mocno, co otworzyło przestrzeń do spekulacji.

CD Projekt jest największą spółką notowaną na GPW. Po styczniowym przełożeniu premiery kurs zanotował ostry spadek, ale wystarczyło zaledwie kilka dni, by odrobił go z nawiązką. Inwestorzy będą mogli zareagować na najnowszą informację dopiero w piątek – raport bieżący o przełożeniu premiery trafił na rynek dziś po zakończeniu sesji giełdowej. Na finiszu notowań akcje potaniały symbolicznie o 0,03 proc. do 387,3 zł. Kapitalizacja CD Projektu wynosi obecnie 37,2 mld zł.

Podczas telekonferencji spółka podtrzymała termin Night City Wire, czyli zaplanowanej na 25 czerwca imprezy, podczas której odbędzie się prezentacja „Cyberpunka”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska firma załatwi każdemu życzenia od idola

Platforma Hype Me, która umożliwia fanom zamawianie spersonalizowanego wideo od swoich idoli, otrzymała od ...

Twórca Pracuj.pl inwestuje w AI

Warszawska spółka dostarczająca zaawansowane narzędzia i dane w obszarze SEO, e-commerce oraz tzw. content ...

Nowy sposób na złodziei. Niewidzialny zamek

Badacze ze szwajcarskiego instytutu EMPA (Federalne Laboratoria Materiałoznawstwa i Technologii) opracowali nowatorski koncept zabezpieczania ...

Wielki producent chipów na widelcu Brukseli

Komisja Europejska wszczęła dochodzenie antymonopolowe, by ocenić, czy firma Broadcom wykorzystuje dominację na rynku, ...

Kosmiczne technologie pomagają na co dzień

Transfer technologii kosmicznych wewnątrz sektora i do innych branż był wiodącym tematem European Spacetech ...

Polska gra „Outriders” bestsellerem. Serwery nie wytrzymały

Tuż po premierze w tym samym momencie w grę polskiego studia grało ponad sto ...