Producenci gier dali zarobić. Teraz kolejni szturmują giełdę

Wśród kluczowych tytułów grupy 1C Entertainment są takie gry, jak „Men of War” (na zdjęciu) czy „King’s Bounty”.
Materiały prasowe

Imponująca tegoroczna stopa zwrotu i szturm debiutantów – tak w dużym skrócie można opisać aktualną sytuację na NewConnect. Wybiera się na niego ponad 40 studiów.

Aż o prawie 100 pkt proc. wygrywa w tym roku pod względem stopy zwrotu NewConnect z rynkiem głównym giełdy. To w dużej mierze efekt struktury branżowej notowanych na NewConnect spółek. Aż 40 proc. jego wartości stanowią producenci gier.

CZYTAJ TAKŻE: Zagraniczni eksperci oczarowani: Polska gra może być hitem wiele lat

– Bezapelacyjnie motorem zwyżek na NewConnect pozostaje przede wszystkim branża gamingowa, natomiast coraz mocniej do głosu dochodzą również spółki biotechnologiczne oraz związane z odnawialnymi źródłami energii, których popularność wśród inwestorów zdecydowanie rośnie – komentuje Łukasz Wrona, analityk Domu Maklerskiego Navigator. Dodaje, że w obecnej sytuacji należy mocno trzymać kciuki za to, aby w ślad za oczekiwaniami graczy i inwestorów podążały również wyniki spółek.

Po marcowym załamaniu indeksów na NewConnect nie ma już śladu: NCIndex odrobił już przeszło 137 proc. i śrubuje kolejne rekordy. – Dla porównania: indeksy WIG oraz WIG20 odrobiły w tym czasie jedyne 36 proc. i 37 proc. – wskazuje ekspert z DM Navigator.

Na rynku głównym GPW w tym roku zadebiutowała tylko jedna spółka: Games Operators. Wkrótce do tego grona dołączy Gaming Factory, którego oferta publiczna właśnie trwa. Z kolei na rynku alternatywnym od stycznia zadebiutowały cztery spółki, a kolejka następnych debiutantów jest długa. Kilka ofert jest w trakcie. W czwartek swoje plany ogłosiło studio Kool2Play. Wystartowało z zapisami na akcje – potrwają do 17 lipca. Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play, zapowiedział, że studio chce zadebiutować w trzecim kwartale, prawdopodobnie po wakacjach. Środki z emisji nowych akcji przeznaczy m.in. na finalizację prac oraz promocję gry „Uragun”.

Do debiutu na NewConnect szykuje się również United Label z grupy giełdowego CI Games. 22 czerwca rozpoczęły się zapisy na akcje w ramach pierwszej transzy, skierowanej do dużych inwestorów. Tydzień później ruszy druga (będzie prezentowana na platformie CrowdConnect.pl), która będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

– Planowana emisja akcji to nasz pierwszy krok w drodze do debiutu. Dokumenty przygotowywane do emisji zostaną również wykorzystane przy ubieganiu się o dopuszczenie akcji do notowań na NewConnect – informuje Tomasz Litwiniuk, prezes studia United Label.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Alexa poprawia wyniki Amazona

Największy internetowy sprzedawca zwiększył w czwartym kwartale sprzedaż niemal o 20 proc. Jednak w ...

Żona porwana przez pterodaktyla, czyli boom na gry

Studia kuszą zimowymi promocjami. Producenci gier i konsol zbiorą w tym roku obfite żniwa. ...

Bogusław Chrabota: Teraz państwo cyfrowe już na poważnie

Było dostatecznie dużo czasu, by przygotować procedury i technologię głosowania online zarówno w parlamencie, ...

Trump uderza w TikToka i WeChat. Strach przed chińską bezpieką

Prezydent USA Donald Trump podpisał dwa rozporządzenia zakazujące amerykańskim firmom i obywatelom prowadzenia jakichkolwiek ...

Kobiety idą na cyberwojnę

Rodzimy startup CyberRescue nie tylko monitoruje internet w poszukiwaniu zagrożeń, ale też pomaga ofiarom ...