Wielkie horrory idą na małą giełdę

Bloomberg

MadMind Studio, czyli spółka która wyprodukowała grę „Agony”, pozyskała od inwestorów prawie 2,3 mln zł. Szykuje się do debiutu.

Producent gier, w którym większościowym udziałowcem jest PlayWay, pozyskał od inwestorów 2,25 mln zł, które przeznaczy na finalizację prac nad grą „Succubus”, będącą tzw. spin offem poprzednich gier („Agony” i „Agony Unrated”). Studio informuje, że aktualnie gra jest ukończona w 70 proc. Wersja beta powinna być dostępna w grudniu 2020 r.

– Strategia naszego studia zakłada budowę portfolio gier pierwszoosobowych, przy ścisłej współpracy z grupą PlayWay. Aktualnie koncentrujemy się na gatunku horror survival budowanych wewnętrznie przez zespół programistów. Przykładem tego jest gra Succubus, na dokończenie której pozyskaliśmy niezbędne finansowanie, dzięki wsparciu Grupy INC. Premierę gry planujemy w II/III kw. 2021 r. Gra do tej pory zgromadziła wishlistę na poziomie 90 tys. graczy. Z kolei w najbliższym czasie ukaże się prolog gry, który w mojej ocenie istotnie wpłynie na potencjał marketingowy naszej produkcji – mówi, cytowany w komunikacie Tomasz Dutkiewicz, prezes MadMind Studio.

CZYTAJ TAKŻE: Zagraniczni eksperci oczarowani: Polska gra może być hitem wiele lat

Paweł Śliwiński, prezes INC podkreśla, że sektor gier to obecnie branża najbardziej popularna wśród inwestorów. – Oferta MadMind Studio spotkała się z dużym zainteresowaniem inwestorów, dlatego bez problemu udało nam się pozyskać odpowiednią kwotę – twierdzi.

Grupa INC zakończyła też kampanię crowdinvestingową spółki Olymp, która zajmuje się produkcją i dystrybucją sprzętu treningowego. MadMind Studio oraz Olymp planują debiut na rynku New Connect na przełomie 2020/2021 r.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

SoftBank przeprowadzi ofertę akcji wartą 21 mld dolarów

Japoński współwłaściciel Ubera i WeWork, ze sprzedaży akcji swojego biznesu telefonii mobilnej chce pozyskać 2,4 ...

Pandemiczny szał na zakupy w internecie. Wzrosty o 400 proc.

Podczas pandemii lawinowo wzrosło zainteresowanie zakupami online. Nawet o 400 proc. wzrosły e-zakupy spożywcze. ...

Rynek tabletów kurczy się kolejny rok

Sprzedaż tabletów w tym roku spadła na świecie o ponad 4 proc. I wiele ...

Kontrowersyjna firma IT wskaże, gdzie szczepić na Covid-19

Palantir mający na koncie kontrowersyjne rządowe zlecenia związane z inwigilacją teraz pracuje w USA ...

Apple szykuje rewolucję w komputerach. Czas na klawiaturę

Amerykański gigant zgłosił nowy wniosek patentowy – firma z logo nadgryzionego jabłka ma plan, ...

Michał Szułdrzyński: Internet zhakował nasz świat

OBECNA REWOLUCJA TECHNOLOGICZNA GŁĘBOKO ZMIENIA OTACZAJĄCĄ NAS RZECZYWISTOŚĆ. JEJ KONSEKWENCJE DLA SYSTEMU GOSPODARCZEGO, POLITYCZNEGO ...