Sony boi się klapy najnowszej PlayStation. Zaskakująca przedsprzedaż

YouTube, Heritage Auctions

Zamówienie PlayStation 5 wydaje się dość proste, ale tylko na pierwszy rzut oka. Żeby zaklepać ją sobie w przedsprzedaży trzeba pokonać kilka przeszkód.

Sony rozpoczęło 27 sierpnia rejestrację dla tych, którzy chcą zamówić w przedsprzedaży konsolę PlayStation 5. Jednak okazuje się, że sama rejestracja nie gwarantuje, że będzie można złożyć zamówienie w przedsprzedaży. Trzeba spełnić kilka kryteriów i mieć szczęście – informuje CNN.

Na razie rejestracja jest ograniczona do klientów PlayStation w USA. Aby się zarejestrować na firmowej stronie PlayStation, trzeba wprowadzić swój identyfikator PlayStation Online ID, który tworzy się podczas pierwszej rejestracji starszej konsoli. I to dwukrotnie. Wtedy pojawia się komunikat z podziękowaniami za rejestrację. Jednak nie oznacza to, że zakwalifikowało się do przedsprzedaży. Sony przyśle zaproszenia e-mailem na podstawie „wcześniejszych zainteresowań użytkowników i działań na PlayStation”.

CZYTAJ TAKŻE: Do nowej konsoli dodadzą lupę. Gdzie są granice miniaturyzacji?

Na tym jednak nie koniec, ponieważ zaproszone osoby będą miały „ograniczony czas” na złożenie zamówienia” i będą musiały się spieszyć, ponieważ konsol będzie mniej niż chętnych na nie. Na jedno PlayStation ID można zamówić jedno PS5 lub PS5 Digital Edition (bez napędu Blu-Ray), dwa kontrolery DualSense, dwie ładowarki do padów, dwa zestawy słuchawek Pulse 3D, dwa piloty oraz dwie kamery.

mat. pras.

Sony nie poinformowało, ile będzie kosztować konsola ani kiedy zostanie wydana. 

Osoby spoza Stanów Zjednoczonych także mogą zamówić PlayStation 5, jeśli otrzymają zaproszenie. Muszą jednak podać adres wysyłki w USA w przeciwnym razie zostanie ono anulowane – informuje CNN.

Dla nowych klientów Sony PlayStation5 w przedsprzedaży będzie dostępne za pomocą zamówień w sklepach takich jak GameStop, Best Buy, Target czy Walmart. Już teraz można się rejestrować i kiedy przedsprzedaż ruszy sieci będą informować klientów o możliwości zakupu oraz cenach.

Według analityków taki sposób prezentacji i przedsprzedaży nowej konsoli Sony wynika z obaw o wyniki sprzedaży. Japoński koncern obawia się, że może zostać z pełnymi magazynami PlayStation 5, ponieważ kryzys wywołany przez pandemie mocno ograniczył zakupy elektroniki. Część klientów może nie chcieć wydawać pieniędzy na nowe gadżety.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dzieci były zmuszane do składania urządzeń Amazona po nocach

Dostawca giganta miał wykorzystywać pracę dzieci wbrew przepisom. Amazon „prowadzi pilne dochodzenie”. Podobnie jak ...

Gdzie dwóch się bije o ZUS, tam… trzeciego nie będzie

ZUS zabrał Comarchowi połowę kontraktu na utrzymanie systemu IT. Przekazał usługi tymczasowo firmie Asseco. ...

W Cyberpunku 2077 wystąpią światowe gwiazdy muzyki

Podczas gali The Game Awards 2019 CD Projekt ujawnił listę artystów, którzy będą tworzyć ...

Europejscy dziennikarze stają w obronie praw autorskich

27 marca ma odbyć się głosowanie w sprawie dyrektywy o prawach autorskich. Parlament Europejski ...

Apple reglamentuje sprzedaż iPhonów. Do dwóch na osobę

Koncern Apple postanowił ograniczyć możliwość kupna większej ilości iPhonów przez oficjalny sklep internetowy. W ...

Technologiczni potentaci biorą się za maseczki ochronne

Jeden z liderów rynku akcesoriów gamingowych – amerykańska firma Razer – rusza na pomoc ...