„Cyberpunk” już się zwrócił CD Projektowi. Ale na giełdzie mocne spadki

Bloomberg

Wartość należności licencyjnych z tytułu sprzedaży przedpremierowej „Cyberpunka” we wszystkich kanałach cyfrowych przewyższyła łączne nakłady na produkcję i marketing.

CD Projekt szacuje, że wartość należności licencyjnych z tytułu zrealizowanej sprzedaży przedpremierowej gry „Cyberpunk 2077” we wszystkich kanałach cyfrowych przewyższyła łączną sumę całkowitych nakładów na wyprodukowanie gry oraz kosztów jej marketingu i promocji, zarówno dotychczasowych, jak i planowanych do końca 2020 r. – podała spółka w komunikacie dziś rano.

CZYTAJ TAKŻE: Sklepy liczą na żniwa. Żadnych promocji na „Cyberpunka”

Wczoraj pojawiła się informacja, że w przedsprzedaży złożono zapisy na ponad 8 mln zamówień – to poziom przekraczający oczekiwania zarządu i rynku.

Premiera gry „Cyberpunk 2077” w wersji na komputery PC w serwisach Steam, GOG i Epic Store oraz na Google Stadia odbyła się w czwartek, w Polsce  o godz. 1:00 w nocy. Z kolei premiera na konsolach PlayStation i Xbox w każdym kraju odbyła się o północy lokalnego czasu.

Na koniec września 2020 r.  nakłady na prace rozwojowe segmentu produkcyjnego grupy wynosiły 494,6 mln zł. Pozycja ta zawiera głównie koszty prac nad „Cyberpunkiem”. Zdaniem analityków po uwzględnieniu nakładów na marketing, łączne koszty prac nad nową grą przekroczyły 1 mld zł.

CZYTAJ TAKŻE: „Cyberpunk” rozbił bank. Ale gorsze opinie graczy

Na portalu Metacritic gra zebrała 91 pkt na 100. Z kolei na portalu Steam wczoraj 71 proc. opinii było pozytywnych, w ciągu dnia ten odsetek rósł. Dziś rano wynosi 76 proc.

Notowania CD Projektu w piątek rano kontynuują spadki. Wczoraj akcje potaniały o 8 proc., a dziś przecena wcale nie słabnie. Po rozpoczęciu sesji akcje taniały o 3-4 proc., ale potem wyprzedaż przybrała na sile. Na koniec sesji spadki sięgnęły 11,5 proc. Przy obecnym kursie kapitalizacja CD Projektu wynosi niespełna 34 mld zł. Jest niższa niż wycena KGHM i PKO BP.

Inwestorów niepokoją liczne błędy, które się uwidoczniły oraz słabsze oceny graczy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Japonia pionierem latających aut. Zmieszczą się na parkingu

Wytyczne dotyczące testów latających samochodów mają powstać do końca marca 2022 r. Rząd zamierza ...

Konopie skusiły Polaków. To była rekordowa zbiórka

W poniedziałek na platformie Crowdway.pl ruszyła internetowa zbiórka spółki Kombinat Konopny. Już w niespełna ...

Allegro potwierdza: kurier będzie darmowy

Platforma potwierdza informacje „Rzeczpospolitej”, że jeszcze przed Czarnym Piątkiem uruchomi dla uczestników programu Smart ...

Superkabel Google`a połączy USA i Europę

Amerykański koncern szykuje gigantyczną inwestycję infrastrukturalną – planuje położyć na dnie oceanu kabel, którym ...

Trump stworzy własną platformę społecznościową

Były prezydent Donald Trump założy własną platformę mediów społecznościowych i zacznie na niej publikować ...

Paweł Kolczyński: Szansą dla polskich firm jest wysoka specjalizacja

Technologie, które powstają w obrębie szeroko rozumianego przemysłu kosmicznego, bardzo często prędzej czy później ...