Kurs akcji CD Projektu przestał spadać. Dobra sprzedaż „Cyberpunka”

Bloomberg

Problemy CD Projekt z jakością ich najnowszej gry i licznymi błędami w wersjach konsolowych, nie wpłynęły na sprzedaż tytułu. Przynajmniej na razie. Kurs akcji po porannych spadkach wzrósł na koniec sesji o 0,49 proc. do 269 zł za akcję.

Jak podaje studio, do 20 grudnia włącznie fani kupili ponad 13 mln kopii „Cyberpunk 2077”. Spółka podała w komunikacie, że „powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych), pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji „Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez spółkę”.

CZYTAJ TAKŻE: W cieniu „Cyberpunka” rosną polskie hity. Kto błyśnie w 2021 roku?

Warto wspomnieć, że zdecydowaną większość kopii gry CD Projektu sprzedał w ramach tzw. pre-orderów (w efekcie przedsprzedaży złożono zamówienia na ponad 8 mln kopii gry). Analitycy ankietowani przez PAP zakładali średnio, że do świąt sprzeda się 16,4 mln egzemplarzy.

„Cyberpunk 2077” zadebiutował 10 grudnia. Liczne błędy i niska jakość gry wpłynęła na znaczne pogorszenie ocen produkcji CD Projekt. Doszło do tego, że zdecydowano o czasowym wycofaniu gry z PlayStation Store, a Sony umożliwiło graczom zwrot tytułu. Microsoft również poinformował, że posiadacz gry w wersji cyfrowej kupionej w Microsoft Store może liczyć na pełny zwrot kosztów. Z kolei warszawskie studio zapowiedziało pomoc przy zwrotach gry w wersji pudełkowej.

Skala zwrotów nie jest na razie znana. W sieci jest jednak mnóstwo filmów pokazujących błędy i niedoróbki w grze, a także porównania ze sporo starszą, inną hitową produkcją – „GTA V” (została wydana w 2013 r.), która nie wypada na korzyść CD Projekt. „Porównując jakość wykonania „Cyberpunk 2077” do dzieła Rockstar Games można zauważyć między nimi sporą przepaść” – pisze portal PlanetaGracza.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Portale będą musiały dzielić się zyskiem z twórcami

Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich. Portale internetowe wykorzystujące cudze teksty będą musiały ...

Odżyły elektryczne hulajnogi. Czas na nowych graczy

Mimo pandemii w br. na polskich ulicach pojawi się nawet o 80 proc. więcej ...

Whatsapp wypowiada wojnę politycznym fake newsom

Popularny komunikator chce walczyć z dezinformacją panującą w sieci. W tym celu wprowadza narzędzie ...

Polskie oprogramowanie dla Ubera i Apple

Software Plant jest już obecny w 130 krajach, a z jego oprogramowania korzystają tacy ...

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek: Dzięki cyfryzacji możemy przeskoczyć rozwinięte kraje

Nic tak jak digitalizacja nie wyrównuje szanse. Stoimy przed możliwościami, z których jeśli skorzystamy, ...

Telewizory będą tanieć. Co kupujemy?

Odwołane Euro 2020 oraz olimpiada to dla firm kłopot, bo sprzęt chętnie z tej ...