Sukces polskiej gry na gogle Facebooka

mat. pras.

Najnowsza produkcja rodzimego Carbon Studio notuje spory sukces. W niespełna dwie doby od premiery „The Wizards: Dark Times” zwróciły się koszty produkcji tego tytułu.

Notowana na New Connect spółka, specjalizująca się w produkcjach na gogle VR, przygotowała grę na urządzenia Facebooka – Oculus Quest i Oculus Quest 2. A to już kolejna odsłona w ramach popularnej serii „The Wizards” od polskiego studia.

Szacuje się, że koszt produkcji „The Wizards: Dark Times” na gogle Oculus Quest wyniósł łącznie 150 tys. zł. Produkcja dostępna jest również w wersji na PC VR, w tym na Oculus Rift, Valve Index oraz HTC Viveport.

Gra od Carbon Studio to ciekawa forma rozrywki – mechanika czarów „The Wizards: Dark Times” opiera się bowiem na intuicyjnym i immersyjnym systemie rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk. Kampania fabularna zawiera podróż w czasie, epickie bitwy i bogatą historię. Gra na platformy Oculus Quest zostanie niebawem wzbogacona także o dodatki, a w przyszłości także o tryb multiplayer.

CZYTAJ TAKŻE: W te hity grają na smartfonach Polacy

– Seria gier The Wizards zdobywa coraz większe grono fanów. Aktualnie odnotowaliśmy sprzedaż gier na poziomie ponad 200 tys. kopii. Niedawno komunikowaliśmy też, że sprzedaż pierwszej części „The Wizards” na Oculus Quest przekroczyła 1 mln dol. – mówi Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

Obecnie spółka pracuje nad grą „Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall”. Premiera tytułu planowana jest na platformach Oculus i Steam w wersji na PC VR. Gra powstaje na licencji brytyjskiej firmy Games Workshop.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykańscy urzędnicy federalni z zakazem chińskiego TikToka

Senator Josh Hawley zamierza przeforsować nowe przepisy, które będą regulować używanie popularnej aplikacji TikTok ...

Samsung będzie budował inteligentne domy

Koreański koncern Samsung od lat sprzedaje telewizory i lodówki z dostępem do internetu oraz ...

Aplikacja do rozbierania kobiet wywołała burzę w internecie

Bazująca na sztucznej inteligencji aplikacja DeepNude pozwala za pomocą jednego kliknięcia przerobić dowolne zdjęcie ...

Sukces Hyper Poland w Wielkiej Brytanii

Polski startup technologiczny Hyper Poland przeprowadził udaną rundę finansowania poprzez brytyjską platformę crowdfundingu udziałowego ...

Lodowata Islandia gorącym miejscem dla centrów danych

Niskie temperatury ułatwiające naturalne chłodzenie oraz tania energia geotermalna to prawdziwy magnes dla ogromnych ...

Kapitan Picard wraca w nowym Star Treku

Legendarny kapitan statku kosmicznego Enterprise Jean Luc Picard powraca na ekran. Premiera serialu w ...