Niemcy zablokowali premierę polskiej gry. Przez… swastyki

mat. pras.

Do sprzedaży nie trafiła rodzima gra wideo, której akcja dzieje się podczas II wojny światowej. „Land of War: The Beginning” to typowa strzelanka, inspirowana choćby takimi gamingowymi przebojami jak „Call of Duty”, czy „Medal of Honor”, która przenosi nas w realia okresu kampanii wrześniowej. Głosu postaciom użyczyli m.in. Jacek Rozenek i Mirosław Zbrojewicz.

Dzieło studia MS Games mogło być kolejnym hitem znad Wisły. Ale czy nim będzie, na razie się nie dowiemy. Premierę na platformie Steam bowiem wstrzymano. Twórcy ogłosili, że stało się tak mimo tego, iż tytuł jest „kompletny i w pełni grywalny”. Powód? W grze, co oczywiste bacząc na tematykę, pojawiają się symbole nazistowskie, w tym swastyki.

CZYTAJ TAKŻE: Polska gra numerem 1 na świecie. Budzi kontrowersje

Używanie takich znaków, poza względami naukowymi i ściśle związanymi z historią w Niemczech jest zakazane. I to właśnie przepisy tego kraju powstrzymały debiut „Land of War”. Bacząc na fakt, że to prawdopodobnie pierwsza z gier wideo, która skupia się na temacie pierwszych dni wojny i ataku Niemiec na Polskę, kwestia zablokowania tytułu przez niemieckie organy wywołała w sieci spore kontrowersje. Dla fanów cyfrowej rozrywki i historii mogła to być nie lada gratka – odwzorowanie wydarzeń września 1939 r., realia oblężonej stolicy, udział w walkach w Modlinie czy Wieluniu, zapowiadały się nad wyraz interesująco.

W oficjalnym oświadczeniu MS Games napisało, że ostatnie dni to najtrudniejszy moment w produkcji gry „Land of War: The Beginning”. „Chcieliśmy pokazać prawdę historyczną na temat początku wojny, ale stanęliśmy przed koniecznością pogodzenia tego założenia z rzeczywistością prawną” – czytamy w komunikacie.

Na razie nie wiadomo kiedy wersja na PC trafi na rynek. Wydawca nie informuje również czy pojawi się wersja konsolowa gry.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rewolucja w grach. Zabójca konsol od Google`a

Google uruchomi streaming, który ma sprawić, że Xbox, PlayStation i komputery staną się zbędne. ...

Polsce udało się przyciągnąć białoruskich informatyków

Ogłoszony nieco ponad miesiąc temu przez rząd program Poland. Business Harbour, który miał zachęcić ...

Robotyczni kurierzy trafią teraz do właściwych drzwi

Naukowcy z MIT znaleźli sposób na to, by roboty dostarczające przesyłki nie myliły drogi ...

Właściciel TVN przejęty? Powstanie potężny rywal Netflixa

Należący do AT&T koncern WarnerMedia oraz Discovery są o krok od fuzji – informuje ...

Jeff Bezos pozbywa się akcji Amazona. Jego majątek rośnie

Najbogatszy człowiek na świecie sprzedał w tym tygodniu akcje Amazona o wartości 3 mld ...

Robot poda skalpel. Ruszył pierwszy szpital 5G

Koreański koncern telekomunikacyjny KT Corporation oraz Samsung stworzyli wspólnie pierwszy na świecie supernowoczesny szpital ...