Brytyjski fundusz: zarząd CD Projektu do dymisji

CD Projekt znalazł się w nieciekawej sytuacji
CD Projekt

Abri Advisors ocenia, że menedżerowie polskiego studia są odpowiedzialni za nieudaną premierę „Cyberpunka”, a czarę goryczy przelały bardzo słabe wyniki za I kwartał 2021 r.

Bloomberg informuje, że brytyjski fundusz inwestycyjny Abri Advisors napisał do zarządu CD Projektu pismo, w którym krytycznie ocenił rozwój firmy w ostatnich 12 miesiącach. Chodzi przede wszystkim o grudniową premierę „Cyberpunka”, która nie spełniła pokładanych w niej dużych nadziei (przede wszystkim z powodu błędów w wersjach konsolowych). Od czasu premiery wycena giełdowa polskiego studia spadła o ponad połowę.

Według Bloomberga dyrektor generalny Abri, Jeffrey Tirman stwierdził, że jeżeli prezes Adam Kiciński i wiceprezes Marcin Iwiński nie podadzą się do dymisji, to jego firma poprosi akcjonariuszy o zmiany w radzie nadzorczej. Brytyjski fundusz nie ujawnił, jakim pakietem akcji CD Projektu dysponuje.

CZYTAJ TAKŻE: „Thorgal” nowym „Wiedźminem”? CD Projekt komentuje

– Chciałbym, aby firma przedstawiła publiczny plan, w jaki sposób zamierza zaradzić wszystkim niedociągnięciom i jak planuje, ze strategicznego punktu widzenia, naprawić swoją markę i zaufanie, które zostało utracone wśród swoich klientów i bazy akcjonariuszy – powiedział, cytowany przez Bloomberga, szef Abri Advisors.

Z informacji dostępnych na rynku wynika, że brytyjski fundusz nie wziął udziału w ostatnim walnym zgromadzeniu CD Projektu. Odbyło się 25 maja. Rada nadzorcza podczas obrad powołała w skład zarządu na kolejną kadencję prezesa Adama Kicińskiego, wiceprezesa Marcina Iwińskiego, wiceprezesa Piotra Nielubowicza, Adama Badowskiego, Michała Nowakowskiego i Piotra Karwowskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Odejścia z CD Projektu. W tle oskarżenie o mobbing i gigapremie

Abri Advisors informuje, że czarę goryczy przelały wyniki za I kwartał, które polska spółka opublikowała 31 maja. Zyski były znacząco niższe od oczekiwań analityków. Po publikacji wyników kurs akcji CD Projektu mocno spadł. W kolejnych dniach odrabiał straty. Dziś po południu akcje wyceniane są na 170,6 zł, po spadku o 0,4 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe gry od Varsav Game Studios

2020 r. zapowiada się dla Varsav Game Studios pracowicie. Oczkiem w głowie firmy jest ...

Oddajemy dane za bezcen. Wystarczy voucher do marketu

Prywatność i dane osobiste stają się cenną walutą w świecie internetu i nowych technologii. ...

I ty możesz zostać lekarzem walczącym z pandemią

Po grach symulatorach opowiadających o handlarzach narkotyków, pracownikach prosektorium, pszczołach czy księżach, przyszedł czas ...

Sztuczna inteligencja wybierze Ci burgera w McDonald`s

Najbardziej znana sieć restauracji fast food ma być jak Amazon. Właśnie ogłosiła największą transakcję ...

Miliard złotych na zrzutki online. Smartfony rządzą

Rynek tzw. finansowania społecznościowego szybko rośnie. Według prognoz większość takich transakcji w sieci rodacy ...

Pekao jedynym bankiem z Polski w finale BAI Global Innovation Awards

Bank Pekao z projektem PeoPay KIDS znalazł się w finale prestiżowego konkursu BAI Global ...