„Thorgal” nowym „Wiedźminem”? CD Projekt komentuje

Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0, Autor: Stefflater

Warszawskie studio dopiero co poinformowało, że rozpoczęło pre-produkcję kilku projektów z segmentu AAA, a już w sieci pojawiają się plotki, jaką grę twórcy „Wiedźmina” wezmą na celownik.

Na razie CD Projekt nie zdradza szczegółów na ten temat, ale fanów rozgrzała informacja, że siedzibę firmy odwiedził Piotr Rosiński. Wizyta syna współtwórcy serii kultowych komiksów „Thorgal” dała wyraźny sygnał, że właśnie ów bohater może być kolejną gwiazdą cyfrowej rozrywki. O możliwej produkcji „Thorgala”, który miałby stać się kolejnym przebojem po „Wiedźminie” i „Cyberpunku 2077” zaczęły rozpisywać się branżowe serwisy.

CZYTAJ TAKŻE: Dzieła literatury trafiają do gier. Teraz Lem i Kafka

Zamieszanie zrobiło się tak duże, że do całej sytuacji dość szybko zdecydował się odnieść zarząd CD Projekt. W oświadczeniu spółka nie zaprzeczyła jednoznacznie, że nie myśli o adaptacji popularnego komiksu. Podała natomiast, że studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi od wielu lat jest w przyjacielskiej relacji. „Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo” – zastrzega game developer.

„Thorgal” to seria komiksów (38 tomów) autorstwa rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme. Jej początek to lata 70., gdy historia zaczęła się ukazywać na łamach pism „Tintin” i „Relax”. Premierowy komiks opublikowano w 1980 r. Jego bohtarem jest młody mężczyzna przygarnięty przez wikingów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Witold M. Orłowski: Elon Musk ostrzega

W fabryce Tesli pod Berlinem aut nie będą montować drodzy niemieccy pracownicy, ale roboty. ...

Polskie domy nie są smart. Co warto zainstalować?

Tylko 3,9 proc. klientów spróbowało podłączyć do internetu sprzęt AGD, termostat czy system bezpieczeństwa. ...

Wpływ płci i wieku na układ sercowo-naczyniowy

Dane epidemiologiczne wskazują, że prawie połowa pacjentów cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego umiera w ...

Satelity znajdują nawet przeciekające rury

Sektor kosmiczny to gwarantowany zwrot. Za każdą zainwestowaną złotówkę zarobimy 6–7 zł – zapewnia ...

Neo QLED, MicroLED i linia Lifestyle TV. Samsung ujawnia swoje atuty na 2021 rok

Tuż przed prestiżowymi targami CES 2021 Samsung odsłonił karty na 2021 rok. Nowe rozwiązania ...

„100 innowacji stulecia”. Mocne przyspieszenie biotechnologii

Najbliższe lata mogą należeć do spółek biotechnologicznych – uważają eksperci. Trwająca pandemia dodatkowo zwiększyła ...