Duża polska firma IT przejmuje w Niemczech

AdobeStock

Sevenval to trzecia firma przyłączona do globalnej platformy usług budowanej na bazie IT Kontrakt. Kolejne przejęcia są negocjowane – dowiedziała się „Rzeczpospolita”

– Przejęcie Sevenval jest przełomowe, ponieważ wchodzimy na rynek niemiecki z silnym partnerem, mającym ponad 20-letnie doświadczenie w konsultingu cyfrowym – tak komentuje transakcję sfinalizowaną w miniony piątek Tomasz Pyrak, szef IT Kontrakt i prezes IT Services Competence Platform, platformy specjalizującej się w usługach IT: od dostarczania zespołów inżynierów po realizację złożonych projektów IT.

CZYTAJ TAKŻE: Podatkowe uderzenie zachwieje polską branżą IT. Zyska Ukraina

To największe dotychczas przejęcie grupy kapitałowej, którą na bazie wrocławskiej spółki IT Kontrakt budują fundusze inwestycyjne Cornerstone Partners i Oaktree Capital Management. I nie ostatnie, bo do końca przyszłego roku do IT Services Competence Platform mają dołączyć dwie, trzy kolejne firmy. – Obecnie prowadzimy szeroko zakrojone poszukiwania podmiotów inwestycyjnych na rynkach niemieckojęzycznych oraz w Skandynawii. Możemy zdradzić, że na obecną chwilę prowadzimy zaawansowane rozmowy z czterema podmiotami, które podobnie jak Sevenval świadczą usługi o wysokiej wartości dodanej – wyjaśnia Tomasz Pyrak. Jak dodaje, grupa analizuje również polski rynek, który w dalszym ciągu oferuje atrakcyjne możliwości inwestycyjne.

Planowane do końca 2020 r. transakcje mają ponaddwukrotnie powiększyć zespół IT Services Competence Platform – z obecnych 2700 specjalistów IT (w tym 200 z Sevenval) do 5–6 tys. Pomogą też poszerzyć zakres usług grupy, która chce się nastawiać głównie na wdrażanie projektów dla klientów z sektora finansów (w tym bankowości i ubezpieczeń), farmacji i opieki zdrowotnej a także motoryzacji.

CZYTAJ TAKŻE: Kim są programiści? Wielkie badanie i niespodzianki

– Wartość strategiczna platformy polega na oferowaniu wysokiej jakości usług, ekspertyzy i najwyższych kompetencji firmom na całym świecie. Oczekujemy wysokiego zwrotu z tej inwestycji – podkreśla Przemysław Krych, założyciel funduszu Cornerstone Partners, który wraz z Oaktree Capital Management przed dwoma laty przejął IT Kontrakt od giełdowej spółki Work Service.

Od tego czasu IT Kontrakt za pieniądze funduszy buduje globalną platformę usług IT, przyspieszając jej rozwój poprzez przejęcia. Zaczęła ona przed rokiem od kupna krakowskiej spółki SolidBrain, w lutym tego roku przejęła CoreValue, firmę technologiczną z siedzibą w USA i centrami rozwoju oprogramowania i usług na Ukrainie oraz w Polsce. A teraz dodała do grupy niemiecką Sevenval. Dzięki tej transakcji grupa wzmocni swoją obecność na rynku DACH, czyli Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Brytyjscy żołnierze mają nową broń. To strzelający dron z AI

Brytyjska armia ma nowego bojowego drona, który ma pomóc żołnierzom w miastach. Dron i9 ...

Sukces Hyper Poland w Wielkiej Brytanii

Polski startup technologiczny Hyper Poland przeprowadził udaną rundę finansowania poprzez brytyjską platformę crowdfundingu udziałowego ...

TikTok z przytupem wchodzi do Polski. Chce też przyciągnąć biznes

Chińska platforma, na której użytkownicy prezentują krótkie treści wideo, głównie amatorskich teledysków, uruchomiła swoje ...

Koronawirus wygania Polaków na telepracę. Czas wirtualnych biur

Zamknięcie szkół i decyzja wielu firm o wysłaniu pracowników do domów sprawiły, że wzrósł ...

Nowy król trawników: robot, który oszczędzi kwiatka

iRobot, producent autonomicznych odkurzaczy Roomba, po ich sukcesie wprowadza na rynek robota koszącego. Jest ...

Polski fiskus jest zniecierpliwiony. Chce rozliczyć cyfrowych gigantów

Polska nie chce już czekać na decyzję Unii Europejskiej w zakresie podatku cyfrowego, gdyż ...