W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy Google uruchomił cztery nowe regiony biznesu chmurowego: w Finlandii, Niemczech, Londynie i Holandii. Zapowiedział też stworzenie nowego w Zurychu. Z kolei na trwającej właśnie w Wielkiej Brytanii konferencji poinformował o planach uruchomienia kolejnego, związanego z usługą BigQuery, w Londynie.

Koncern mocno stawia na narzędzia związane z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Aby rozwinąć badania w tym obszarze w Europie, należąca do Google spółka DeepMind, niedawno zapowiedziała stworzenie nowego laboratorium w  Paryżu. Ma ono uzupełnić działalność ośrodka, który już funkcjonuje w Dublinie.

Podczas wczorajszej konferencji Google poinformował  też  o nowościach technologicznych. Zapowiedział m.in.  wersje beta nowych procesorów.

Gartner przewiduje, że globalne wydatki na rozwiązania IT wzrosną w tym roku o 6,2 proc. i zamkną się w kwocie 3,7 bln dolarów. Wzrost przychodów jest napędzany rozwojem technologii blockchain,  chmury, rozwiązań z obszaru internetu rzeczy, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.