Aktualizacja: 05.11.2024 09:48 Publikacja: 02.01.2017 20:22
Foto: 123RF
Chodzi o ustawę regulującą docelowo działanie operatora infrastruktury szerokopasmowego dostępu do internetu, z której korzystać będą placówki edukacyjne w kraju. Operatorem OSE, jak już pisaliśmy, gdy pomysł ujrzał światło dzienne, ma być Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).
Instytucja ta zawiadować ma przy tym nie tyle siecią, którą posiada, ile łączami wydzierżawionymi od regionalnych sieci szerokopasmowych i operatorów prywatnych, w tym tych, którzy zbudują nową infrastrukturę dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W warunkach ogłoszonego już drugiego konkursu dla operatorów budujących sieci szybkiego dostępu do internetu wpisano obowiązek podłączenia do sieci o prędkości minimum 100 Mb/s, czyli wyższej niż w przypadku gospodarstw domowych, wszystkich szkół na danym obszarze. Przy wsparciu środków PO PC szybki internet ma uzyskać 15,2 tys. szkół. 10 tys. z nich operatorzy (Orange Polska, Netia, Inea) chcą przyłączyć przy okazji realizacji projektów finansowych ze środków własnych, nieobjętych wsparciem. Około 5 tys. (18 proc.) już teraz korzysta z łączy szybszych niż 100 Mb/s.
Firmom brakuje funduszy, by spełnić wymogi unijnej dyrektywy NIS 2. Ci, którzy zdają sobie sprawę z nowych regulacji, próbują łatać dziury w budżecie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Norweski rząd ogłosił, że ma w planach zmienić krajową ustawę o danych osobowych chroniącą dzieci przed szkodliwymi treściami, na które mogą natrafić w internecie. Zmiany miałyby dotyczyć limitu wieku korzystania z mediów społecznościowych.
Poprawiamy swoje umiejętności cyfrowe, coraz częściej kupujemy online i zdalnie załatwiamy sprawy urzędowe czy służbowe. Rośnie też znaczenie kompetencji i specjalistów IT na rynku pracy.
Ogromne kwoty popłyną na rozwój internetowych usług publicznych. To ma usprawnić załatwianie spraw urzędowych. W sieci będzie można zawierać umowy kupna-sprzedaży pojazdów, zyskać dostęp do karty pacjenta czy składać pozwy.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
22 organizacje zrzeszone w ramach DigitalEurope wnioskują o zharmonizowaną transpozycję dyrektywy NIS2, która jest „kamieniem węgielnym europejskiego cyberbezpieczeństwa” – podała Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), która jest sygnatariuszem apelu.
Firmom brakuje funduszy, by spełnić wymogi unijnej dyrektywy NIS 2. Ci, którzy zdają sobie sprawę z nowych regulacji, próbują łatać dziury w budżecie.
Jest poniedziałek, 4 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia kluczowe informacje z rynku gospodarczego.
Zwolniony pracownik Disneya miał włamać się do serwerów firmy, aby zmienić jej restauracyjne menu, w tym fałszować informacje o alergenach i umieszczać w nim wulgarne przekleństwa.
Kolejni zarządcy nekropolii inwestują w strony internetowe, zawierające mapy i wykazy pochowanych. Warto więc wiedzieć, gdzie szukać.
Elektroniczne doręczenia zostaną uruchomione zgodnie z planem na początku przyszłego roku. Jednak aż do 31 grudnia 2025 r. potrwa okres przejściowy, w którym podmioty publiczne będą mogły dostosowywać się do nowych zasad.
Do 2035 r. całość zadań publicznych ma być realizowana elektronicznie – ogłosił wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Oszuści ciągle znajdują nowe sposoby na to, by wykraść dane – często ich celem są hasła, dane osobowe czy numery PESEL. Jakich metod używają i na co warto uważać?
Poprawiamy swoje umiejętności cyfrowe, coraz częściej kupujemy online i zdalnie załatwiamy sprawy urzędowe czy służbowe. Rośnie też znaczenie kompetencji i specjalistów IT na rynku pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas