Eksperci od cyberbezpieczeństwa spotkają się w Krynicy

Około 60 wystąpień, paneli i dyskusji wypełni najbliższą odsłonę konferencji CYBERSEC – CYBERSEC CEE Regions & Cities.

Publikacja: 30.08.2021 23:07

Poprzednie edycje CYBERSEC odbywały się w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Brukseli, Waszyngtonie or

Poprzednie edycje CYBERSEC odbywały się w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Brukseli, Waszyngtonie oraz online

Foto: mat. pras.

Cyberbezpieczeństwo i odporność cyfrowa Europy zależy od zaangażowania jej regionów i miast, a także od realnego partnerstwa publiczno-prywatnego. Zdaniem organizatorów konferencji CYBERSEC tak właśnie należy rozpocząć transformację cyfrową opartą na bezpieczeństwie i wartościach.

W ten sposób zrodziła się idea CYBERSEC CEE Regions & Cities, wydarzenia, które od 1 do 3 września zgromadzi w Krynicy-Zdroju międzynarodowe grono specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Motywem przewodnim spotkania będzie hasło „Towards Values-Based Digital World” (w kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach); w jego ramach organizatorzy chcą zrealizować swoje zobowiązanie do wspierania odpowiedzialnego i skoncentrowanego na człowieku ekosystemu cyfrowego.

Izabela Albrycht, przewodnicząca rady programowej Cybersec Cee Regions & Cities, zapowiada, że w Krynicy odbędzie się ok. 60 wystąpień, paneli i debat. – Wśród tematów dyskusji znajdzie się m.in. „Ekonomia cyberbezpieczeństwa – kupić, zbudować, ubezpieczyć czy outsourcować” z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości, Polskiego Towarzystwa Informatycznego czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Udział w wydarzeniu potwierdzili także m.in. prezydent Andrzej Duda, komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi Janusz Wojciechowski czy Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK – informuje Izabela Albrycht.

– CYBERSEC CEE Region & Cities jest realizacją naszego planu rozwoju województwa małopolskiego, tj. podnoszenia wizerunku tzw. miast wiodących – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

– Wrześniowe wydarzenie w perle małopolskich uzdrowisk w dużej mierze poświęcone będzie cyberbezpieczeństwu, od którego w dużej mierze będzie zależała przyszłość świata. To temat, z którym trzeba być na bieżąco, w którym wciąż potrzebujemy ekspertów i właśnie w Krynicy-Zdroju będzie możliwość wysłuchania rozmów z fachowcami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – dodaje marszałek.

Spotkania będą się odbywać w ramach czterech ścieżek tematycznych: Cyfrowa Przestrzeń, Cyfrowe Trójmorze, Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej (PL) oraz Krynica Goes Digital.

A mowa będzie o takich zagadnieniach jak innowacje, Smart Connectivity w kontekście Trójmorza czy cyberbezpieczeństwo w wymiarze NATO. Zostaną też poruszone kwestie związane z dezinformacją oraz bezpieczeństwem w wymiarze konwencjonalnym, a także z wychodzeniem z kryzysu gospodarczego spowodowanego przez pandemię.

Partnerem medialnym wydarzenia jest „Rzeczpospolita”.

IT
Rosja zakłóci wybory prezydenckie w Polsce? Ma nową broń
Materiał Promocyjny
Jaką Vitarą na różne tereny? Przewodnik po możliwościach Suzuki
IT
Jest potwierdzenie potężnego ataku hakerskiego na polską firmę. Czy dane są bezpieczne?
IT
Polska objęta restrykcjami. USA ograniczą eksport najnowszych chipów
IT
Powrót bonanzy informatyków? Tyle mogą zarobić pracownicy IT
Materiał Promocyjny
Warta oferuje spersonalizowaną terapię onkologiczną
IT
Jest skuteczny sposób na zagłuszanie sygnału GPS przez Rosję. Podejrzano wieloryby
Materiał Promocyjny
Psychologia natychmiastowej gratyfikacji w erze cyfrowej