Semi-agile – projekt mniej sformalizowany

To może być świetne podejście do realizacji projektu. Dla dostawcy oznacza mniej formalnych obciążeń i łatwiejsze przejścia do kolejnych etapów, dla klienta – korzyść związaną z nieprzekraczaniem ustaleń związanych z harmonogramem i budżetem.

Publikacja: 11.10.2021 14:38

Semi-agile jest nowatorskim podejściem do realizacji projektu i nie jest to metodyka, którą można za

Semi-agile jest nowatorskim podejściem do realizacji projektu i nie jest to metodyka, którą można za-stosować w każdym przypadku.

Foto: Shutterstock

Metodyka agile jest obecnie bardzo często stosowana w realizacji projektów związanych z tworzeniem oprogramowania. Jej adaptacja w zespołach programistów według raportu Digital.ai wzrosła w 2020 r. z 37 do 86 proc. Kluczowym czynnikiem napędzającym agile jest dla 68 proc. organizacji przebadanych przez KPMG szybsze dostarczanie produktów.

Trudno zaprzeczyć, że podążanie za nowoczesnymi technikami zwinności jest jednym z najlepszych podejść do procesu wytwarzania oprogramowania. Czasami wymagania agile są jednak zbyt wysokie i trudne do realizacji w konkretnym projekcie, a nawet mogą opóźnić jego start produkcyjny. W takich wypadkach dobrze jest odejść od formalnych ograniczeń agile i skorzystać z techniki semi-agile, która poprowadzi do sukcesu nieco inną drogą.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
IT
„Papież internetu”. Tu Polacy okazali się światowym liderem
IT
Wybory prezydenckie 2025: Kiedy są i co mówią najnowsze sondaże? Tego Polacy szukają w sieci
IT
Izraelski twórca Pegasusa przegrywa głośny proces. Musi zapłacić krocie
IT
Konklawe budzi coraz większe emocje. Tym tematem żyje internet
IT
Nie będzie transformacji energetycznej bez cyfryzacji
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem