Aktualizacja: 19.03.2025 12:57 Publikacja: 13.03.2023 11:14
Hakerzy zaatakowali rosyjskie banki i sieć społecznościową
Foto: Adobe Stock
Do ataku na Sbierbank doszło w końcu minionego tygodnia. W poniedziałek państwowa inspekcja komunikacyjna - Roskomnadzor poinformowała, że sprawdza informacje o wycieku danych osobowych użytkowników programu bonusowego SberSpasibo.
Wcześniej kanał Telegram Information Leaks (firma DLBI) oraz magazyn Kompania poinformowały, że do internetu dostały się dane użytkowników SberSpasibo. Według nich wyciekły dwa archiwa danych. Pierwsza - 820 megabajtów - obejmuje ponad 6 milionów osób z numerami telefonów, adresami e-mail, datami urodzenia, datami rejestracji, zaszyfrowanymi kryptograficznie danymi karty bankowej. Wewnątrz drugiego (13 gigabajtów) - ponad 48 milionów osób z adresami e-mail i numerami telefonów.
SoDA (Organizacja Pracodawców Usług IT) zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu branżowym – SoDA Conference 2025, które odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2025 roku w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym w Orientarium w Łodzi, części łódzkiego ZOO. To dwudniowa konferencja, która stanie się kluczowym punktem na mapie wydarzeń dla kadry zarządzającej i menedżerskiej polskich firm IT.
Wyciekły dane osobowe członków partii Nowa Nadzieja, którą kieruje kandydat na Prezydenta RP Sławomir Mentzen. Prawdopodobnie hakerzy wykorzystali system płatniczy, przez który opłacane były składki członkowskie.
Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski powołał w poniedziałek rano na stanowisko dyrektor państwowego Instytutu Łączności Annę Streżyńską. Była m.in. ministrem cyfryzacji w rządzie PiS.
W połowie marca ING Hubs Poland, globalne centrum kompetencyjne Grupy ING, otwiera swoje nowe biuro na warszawskiej Woli, blisko Ronda Daszyńskiego. To miejsce pracy dla ponad tysiąca stołecznych pracowników firmy.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Rosyjskie służby bezpieczeństwa mają nie lada problem – zmagają się z niedoborem sprzętu do hakowania smartfonów. Ta technologia jest im niezbędna w prowadzonych śledztwach, ale firmy, które ją dostarczały, wycofały się z Rosji.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie zapowiadają rozmowy z Rosjanami na temat szczegółów dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie w Dżuddzie, w Arabii Saudyjskiej.
„Brak zdolności negocjacyjnych reżimu kijowskiego jest oczywisty i nie może to nie budzić niepokoju. Wydarzenia tej nocy, tego ranka – mam na myśli uderzenia w rosyjskie obiekty infrastruktury energetycznej – są tego najlepszym dowodem” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla.
Jest najbogatszym człowiekiem. Mógł pozostać wizjonerem technologii i biznesu, ale było mu mało. Teraz zbiera żniwo swej ideologicznej krucjaty. Rośnie liczba ataków na auta, ładowarki i salony Tesli. Hakerzy zaś uderzyli w X.
Nasza obecność fizyczna, wojskowa na Ukrainie na dziś jest absolutnie wykluczona. My w ogóle nie wiemy, jaka będzie konstrukcja potencjalnego pokoju, dlatego zawsze ten element trzeba przedstawiać w taki sposób. Zdecydowane stanowisko dzisiaj jest takie, że „nie” - powiedział szef BBN gen. Dariusz Łukowski.
Już kilka godzin po rozmowie Władimira Putina z Donaldem Trumpem, w czasie której Putin zgodził się na 30-dniowe zawieszenie ataków na infrastrukturę energetyczną, Rosja i Ukraina oskarżają się nawzajem o ataki powietrzne, których następstwem są pożary i uszkodzenia infrastruktury.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Według informacji Bloomberga we wtorek UE i Wielka Brytania podejmą rozmowy o zajęciu zamrożonych rosyjskich aktywów.
Ponad dwugodzinna rozmowa Donalda Trumpa z Władimirem Putinem nie przyniosła Europie pokoju. Rezultaty są ważne, ale drugorzędne. Rosja wciąga prezydenta USA w niebezpieczną grę na własnych zasadach.
Drugi raz w ciągu trzech miesięcy prezydenci USA i Rosji zasiedli do telefonów. Znów rozmawiali o wojnie w Ukrainie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas