Bot udawał kierowcę wyścigowego Michaela Schumachera. Rodzina wytoczy proces

Rodzina siedmiokrotnego mistrza Formuły 1 zapowiada pozew w związku z „wywiadem”, który został wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

Publikacja: 20.04.2023 19:35

Michael Schumacher od lat walczy o powrót do zdrowia po wypadku w Alpach i nie udziela wywiadów

Michael Schumacher od lat walczy o powrót do zdrowia po wypadku w Alpach i nie udziela wywiadów

Foto: Bloomberg

Rzecznik rodziny Schumacherów poproszony przez agencję Reuters o komentarz, skierował do opublikowanych raportów z działań prawnych.

Michael Schumacher nie był widziany publicznie, odkąd doznał poważnego urazu mózgu w wypadku na nartach podczas rodzinnych wakacji we francuskich Alpach w grudniu 2013 r. Od tego czasu rodzina strzegła jego prywatności. Mieli do niego dostęp tylko najbliżsi członkowie rodziny i przyjaciele, wiec w efekcie bardzo niewiele informacji na temat jego stanu zdrowia wyciekało na zewnątrz.

Ostatnie wydanie niemieckiego tygodnika „Die Aktuelle” ukazało się z okładką ze zdjęciem uśmiechniętego Schumachera i nagłówkiem informującym, iż to pierwszy wywiad Michaela Schumachera.

Czytaj więcej

Algorytmy podrobiły głos, a przestępcy wyłudzali okup. „Córka błagała o pomoc"

Dopiero po otwarciu tygodnika jest informacja, że rzekome cytaty kierowcy zostały stworzone przez sztuczną inteligencję, on sam bowiem nie rozmawia z mediami. - Mieszkamy razem w domu. Prowadzimy terapię. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby Michael poczuł się lepiej i czuł się komfortowo, i po prostu, aby poczuł naszą rodzinę, naszą więź – powiedziała Corinna Schumacher w filmie dokumentalnym Netflix z 2021 r. - Staramy się żyć jako rodzina, tak jak lubił to Michael i nadal to robimy. I żyjemy dalej - dodała.

Sam Schumacher wielokrotnie podkreślał, że to bardzo ważne, aby mógł nadal cieszyć się życiem prywatnym tak bardzo, jak to możliwe. - Michael zawsze nas chronił, a teraz my chronimy Michaela – mówiła żona. Teraz rodzina chce walczyć z wydawcą, który wprowadza czytelników w błąd i liczy na tani rozgłos, choć zdecydowanie mija się z prawdą.

Syn Schumachera, Mick, jest obecnie kierowcą rezerwowym Mercedesa w Formule 1.

IT
Sztuczna inteligencja łaknie ludzi. Programiści jeszcze bardziej rozchwytywani
IT
Amerykanie szpiegują rosyjskie telefony? FSB: atak nieznaną wcześniej metodą
IT
Zabezpieczenie dwuskładnikowe sposobem na cyberataki i kradzież danych
IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
IT
Wyciekły miliony haseł. Na liście polscy użytkownicy Facebooka i Allegro