„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 22.12.2024 09:21 Publikacja: 05.05.2024 17:59
Infoshare to okazja do wysłuchania wystąpień licznych przedstawicieli nauki, instytucji i firm z branży technologicznej
Foto: mat. pras.
Najnowsze globalne trendy technologiczne i sztuczna inteligencja, największe firmy i korporacje, międzynarodowi inwestorzy i setki start-upów. W dniach 22–23 maja odbędzie się Infoshare 2024. Rejestracja już trwa, a konferencję, jak co roku, odwiedzą tysiące uczestników.
Tegoroczna, 18. edycja Infoshare to 8 scen tematycznych, na których eksperci z całego świata omawiać będą zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, skutecznej sprzedaży i trendach w marketingu, sztucznej inteligencji oraz przyszłości światowego rynku technologicznego. Zobaczymy m.in. Henrika Von Scheela – laureata Nagrody Nobla, twórcę idei 4. rewolucji przemysłowej, cenionego mówcę i futurologa, którego strategie kształtują wyniki najszybciej rosnących firm z listy Fortune 500; Jeffa Gothelfa – uznanego eksperta w dziedzinie projektowania produktów, autora m.in. książki „Lean UX”– jego praca i metodyka są przewodnikiem dla liderów biznesu i technologii w adaptacji do szybko zmieniającego się krajobrazu cyfrowego. Nie zabraknie Natalii Hatalskiej, ekspertki w dziedzinie marketingu, strategii biznesowych oraz trendów społecznych, autorki książek oraz licznych artykułów poświęconych tematyce trendów, innowacji i marketingu. Na Infoshare wystąpi także Zuzanna Skalska – strateżka i ekspertka doradzająca firmom, instytucjom publicznym i organizacjom pozarządowym na całym świecie.
Dobrze zaprojektowana infrastruktura IT to dziś kwestia przetrwania dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw.
Klient, kupując w internecie, często pozostaje bezbronny. Tylko 22 proc. Polaków zna swoje prawa konsumenckie.
Mapy Google będą pokazywać raporty o zdarzeniach drogowych nie tylko od użytkowników tej aplikacji, ale również od osób korzystających z Waze. Dzięki temu użytkownicy map mają być lepiej poinformowani o tym, co dzieje się na drodze. Również jeśli chodzi np. o obecność kontroli drogowych.
Nie tylko chiński sprzęt telekomunikacyjny, drony czy kamery budzą obawy w USA. Dźwigi z Chin działają już w 80 proc. amerykańskich portów, a według Straży Przybrzeżnej pozwalają na zdalną kontrolę i przekazywanie cennych informacji.
W nowej rzeczywistości związanej z ekspansją AI i cyfryzacją muszą się odnaleźć i konsumenci, i firmy. Poświęcona temu będzie konferencja „Konsument w świecie nowych cyfrowych możliwości”.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Badania na rzecz innowacyjności w sektorze bezpieczeństwa i obronności państwa oraz wdrożenie wyników prac naukowych na rzecz bezpieczeństwa technologicznego – to cel współpracy Sieci Badawczej Łukasiewicz i Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
NEO — robot, który może pomagać w pracach domowych niezależnie od tego, czy użytkownik jest w domu, czy nie — ma być dostępny na rynku już w 2025 roku. Humanoidy wchodzą do domów, fabryk i magazynów.
Wiele aktualnie sprzedawanych sprzętów łatwiej wyrzucić niż naprawić. Unia Europejska chce temu przeciwdziałać dzięki dyrektywie o prawie konsumentów do naprawy towaru. Aktualnie trwają konsultacje przed wdrożeniem jej do polskiego prawa.
Jaki jest stan prac nad generatywną sztuczną inteligencją?
Oura to dziś świetnie znana marka w branży nowych technologii – zagospodarowała niszę na rynku urządzeń mobilnych, tworząc nowatorski produkt, który kopiować chcą najwięksi gracze. Firma zdobyła właśnie potężny zastrzyk pieniędzy.
Specyfika wojny za naszą wschodnią granicą sprawia, że Ukraińcy stali się ekspertami w zakresie technologii dronowych. A teraz budują unikatowe kompetencje w wykorzystaniu AI. Boty mają pomóc im w walce.
Operatorzy logistyczni stawiają na wyścigi automaty paczkowe, są one coraz bardziej potrzebne w przesyłkach między konsumentami.
Specjalny sklep został uruchomiony w Warszawie, niedaleko Teatru Wielkiego. Firma realizuje plan ponad 1 tys. otwarć rocznie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas