W hybrydowej pracy przeważa dzisiaj oczywiście home office, aczkolwiek w wielu zawodach pojawia się konieczność wyjazdu w celach służbowych, nie mówiąc już o przedsiębiorcach, którzy są często w "ruchu". Wszystkim im przyda się równie mobilny sprzęt.

Jaki? Jedną z ciekawszych propozycji na komputerowym rynku stanowi innowacyjne urządzenie ThinkPad X1 Fold. To pierwszy na rynku komputer osobisty z elastycznym ekranem. Łącząc cechy pełnoprawnego PC, laptopa i tabletu, odpowiada idealnie na wyzwania związane z pracą zarówno w biurze, jak i w domu czy w podróży, czyli właśnie z pracą hybrydową.

Jak sama nazwa wskazuje, ThinkPad X1 Fold od Lenovo umożliwia korzystanie z podzielonego ekranu. Można go zatem złożyć podobnie jak książkę z dwoma sąsiadującymi ekranami. To elastyczne pod względem technicznym rozwiązanie ułatwia porównywanie zawartości, robienie notatek, czytanie czy też pracę wielozadaniową.

Pojedynczy duży lub podzielony ekran obsługuje się piórem, palcami albo przy użyciu klawiatury Bluetooth. Co więcej, składany jak książka laptop przewiduje ruchy użytkownika. Inteligentną pracę na tym komputerze ułatwia bowiem dedykowana aplikacja Lenovo Mode Switcher. Dzięki niej ThinkPad X1 Fold ustawia orientację okien na pulpicie odpowiednio do zamierzeń użytkownika.

Na wygodne przenoszenie laptopa wpływa jego przemyślany, a zarazem stylowy design. Komputer o kompaktowych rozmiarach waży zaledwie 999 g, bez problemu zmieści się więc w małej torebce, a nawet kieszeni. W atrakcyjnym futerale ze skóry wygląda wręcz jak szkicownik! Dodające komputerowi elegancji skórzane etui ma wbudowaną podstawkę podtrzymującą niewielkie urządzenie w pionie.

Co z komunikacją? Laptop obsługuje rozwijaną w Polsce technologię 5G. W zatłoczonych sieciach publicznych błyskawiczne i stabilne połączenia zapewni szybka łączność Wi-Fi 6. Bezpieczną transmisję gwarantuje wbudowane szyfrowanie i zabezpieczenia ThinkShield. O bezpieczeństwo zapisanych danych dba natomiast dedykowany głównie dla komputerów biznesowych układ Trusted Platform Module (dTPM).

W podróży bezpieczeństwo fizyczne laptopowi zapewni zaś wytrzymała konstrukcja. Wieloczęściowy zawias niezawodnie zniesie trwającą latami "gimnastykę", podobnie jak elastyczny, polimerowy wyświetlacz OLED. Również wnętrze składanego komputera dostosowano do wyzwań związanych z wielogodzinną pracą. Przed przegrzaniem urządzenia chroni bowiem kilka rozpraszaczy ciepła.

Na komputerze można przechowywać do 1 TB (1024 GB) cyfrowej zawartości. Laptop dysponuje baterią, której żywotność, jak podają testy wykonane przez producenta, wynosi 8,5 godziny przy intensywnej pracy. Akumulator o pojemności 50 Wh wytrzyma ok. 10,4 godziny ciągłego odtwarzania na ekranie wideo. Jak większość nowoczesnych sprzętów Lenovo, można go szybko doładować przy użyciu technologii Rapid Charge.

Do ThinkPada X1 Fold  zaprojektowano szereg akcesoriów zwiększających jego możliwości. Wśród nich są mocowana magnetycznie klawiatura Lenovo Fold Mini, ładowane pióro Lenovo Mod Pen, słuchawki ThinkPad X1 ANC z technologią aktywnej eliminacji hałasu, bezprzewodowa mysz ThinkPad X1 Presenter Mouse oraz stacja dokująca USB-C do połączenia z zewnętrznym monitorem.

 Fold

Za innowacyjność, wielofunkcyjność, wytrzymałość i przemyślaną konstrukcję ThinkPad X1 Fold został wyróżniony aż 43 nagrodami na Consumer Electronics Show (CES), największych na świecie targach elektroniki oraz nowych technologii. Na oficjalnej stronie komputera pod przyciskiem "Kup teraz" znajdziemy listą sklepów, w których jest on obecnie dostępny.

Przy zakupie ThinkPada X1 Fold zyskamy nie tylko niezwykle wydajny i ultramobilny sprzęt, ale również usługę serwisową Lenovo Premier Support w standardzie. Zapewnia ona wszechstronne wsparcie dla sprzętu wraz z oprogramowaniem (OEM), priorytetyzację dostępności części wraz z naprawą w domu lub biurze klienta.

Co więcej, usługa ta to także zaawansowana pomoc techniczna – świadczona całodobowo oraz jeden punkt kontaktowy do zarządzania sprawą usterki od początku do końca bez konieczności przełączania się przez infolinię.

Materiał powstał we współpracy z LENOVO POLSKA