Pomysł na chaos ze szczepieniami. Pomoże Google

Marian Zubrzycki

Mapy Google będą pokazywać miejsca, gdzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Na początek nowa funkcja będzie dostępna w w czterech amerykańskich stanach: Arizonie, Luizjanie, Missisipi i Teksasie.

Nowa funkcja to też odpowiedź na zapotrzebowania użytkowników. Liczba wyszukiwań hasła „szczepionki w pobliżu mnie” wzrosła pięciokrotnie od początku tego roku. Google wdraża tę funkcję, aby dostarczać użytkownikom jak najdokładniejszych informacji na poziomie lokalnym, w najbliższej okolicy.

CZYTAJ TAKŻE: Teorie o szczepionkach na koronawirusa coraz bardziej szalone

Google Maps pokażą wszystkie niezbędne szczegóły na temat szczepienia: czy wymagana jest wizyta u lekarza, czy szczepionka jest dostępna tylko dla określonych grup i czy jest to punkt typu drive-thru. Google twierdzi, że współpracuje z „pewnymi źródłami” informacji, w tym z samorządami i aptekami, tworząc nowe narzędzie w mapach.

Koncern zapewnia, że informacje o szczepieniach i punkach szczepień stopniowo trafia także do użytkowników w kolejnych stanach – informuje CNN.

Według badania Kaiser family Fondation wynika, że 60 proc. Amerykanów nie wie, gdzie i kiedy można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Także dostępność szczepionek w USA jest problematyczna, a prezydent Joe Biden wzywa do cierpliwości. Nowa amerykańska administracja zamówiła 100 mln dawek i ma plan zaszczepić do końca wakacji wszystkich chętnych obywateli USA.

CZYTAJ TAKŻE: Szybszy dostęp do szczepienia? Nowa pułapka hakerów

Prezes Google i Alphabet Sundar Pichai poinformował także, że koncern przeznaczy 100 mln dolarów w postaci grantów CDC Foundation, Światowej Organizacji Zdrowia i innych organizacji non-profit zajmujących się edukacją i informacja zdrowotną. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sztuczna inteligencja pomoże tworzyć gry

Tworząca gry firma SimFabric poinformowała o swoim debiucie na NewConnect, który planuje  na przełomie ...

Bruksela na wojennej ścieżce z gigantami internetu

Największe firmy internetowe mają płacić 3 proc. daniny od obrotów. – Ale skoro płacimy ...

Wirus mocno uderzył w startupy. Brakuje pieniędzy

Fundusze wysokiego ryzyka wstrzymują inwestycje. Niepewność wywołana pandemią mocno wstrząśnie tym raczkującym wciąż w ...

Bułgarsko-hinduski tandem stworzył giełdowego rozbójnika. To Robinhood

W ostatnich tygodniach apka Robinhood pokazała, że jej nazwa niewiele ma wspólnego z legendą ...

Polska wprowadza opłatę od serwisów streamingowych

1 lipca wchodzą w życie nowe przepisy ustawy o kinematografii, zmienione tzw. tarczą 3.0. ...

Polski sterylizator wydłuży życie maseczek. Potężne oszczędności

Pol-Eko Aparatura, rodzimy producent laboratoryjnego sprzętu, opracował urządzenie, które pozwoli na ponowne wykorzystanie masek ...