Pomysł na chaos ze szczepieniami. Pomoże Google

Marian Zubrzycki

Mapy Google będą pokazywać miejsca, gdzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Na początek nowa funkcja będzie dostępna w w czterech amerykańskich stanach: Arizonie, Luizjanie, Missisipi i Teksasie.

Nowa funkcja to też odpowiedź na zapotrzebowania użytkowników. Liczba wyszukiwań hasła „szczepionki w pobliżu mnie” wzrosła pięciokrotnie od początku tego roku. Google wdraża tę funkcję, aby dostarczać użytkownikom jak najdokładniejszych informacji na poziomie lokalnym, w najbliższej okolicy.

CZYTAJ TAKŻE: Teorie o szczepionkach na koronawirusa coraz bardziej szalone

Google Maps pokażą wszystkie niezbędne szczegóły na temat szczepienia: czy wymagana jest wizyta u lekarza, czy szczepionka jest dostępna tylko dla określonych grup i czy jest to punkt typu drive-thru. Google twierdzi, że współpracuje z „pewnymi źródłami” informacji, w tym z samorządami i aptekami, tworząc nowe narzędzie w mapach.

Koncern zapewnia, że informacje o szczepieniach i punkach szczepień stopniowo trafia także do użytkowników w kolejnych stanach – informuje CNN.

Według badania Kaiser family Fondation wynika, że 60 proc. Amerykanów nie wie, gdzie i kiedy można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Także dostępność szczepionek w USA jest problematyczna, a prezydent Joe Biden wzywa do cierpliwości. Nowa amerykańska administracja zamówiła 100 mln dawek i ma plan zaszczepić do końca wakacji wszystkich chętnych obywateli USA.

CZYTAJ TAKŻE: Szybszy dostęp do szczepienia? Nowa pułapka hakerów

Prezes Google i Alphabet Sundar Pichai poinformował także, że koncern przeznaczy 100 mln dolarów w postaci grantów CDC Foundation, Światowej Organizacji Zdrowia i innych organizacji non-profit zajmujących się edukacją i informacja zdrowotną. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Daimler na wojnie z Nokią. Poszło o patenty

Niemiecki koncern motoryzacyjny złożył skargę na Nokię w Komisji Europejskiej, oskarżając o utrudnianie dostępu ...

Netflix zaskoczył. Testuje… klasyczną telewizję

Największa światowa platforma streamingowa, rozpoczęła we Francji testowanie kanału telewizji linearnej. Usługa Direct przypomina ...

Jak odnaleźć się w trybie home office. Nowy portal chce wesprzeć firmy

Platforma #aktywnieswiadomi umożliwia stałą komunikację między pracodawcami i pracownikami, a także jest projektem dla ...

Pracownicy gorsi od hakerów? Powodują więcej strat

Niemal co piąta mała i średnia firma (18 proc.) w ciągu ostatniego półrocza doświadczyła ...

Webinary dają zarobić. Pandemia podkręciła zyski

44 proc. organizatorów webinarów na nich zarabia, dla 12 proc. to główne źródło dochodów. ...

Rosyjskie kurczaki z próbówki w KFC

Amerykańska sieć fast-foodów pracuje nad „mięsem przyszłości” – chce produkować popularne kurczaczki, tzw. nuggets’y, ...