Aktualizacja: 22.03.2025 16:55 Publikacja: 15.10.2024 07:19
Foto: mat. pras.
Dlaczego cyberbezpieczeństwo i ochrona danych to dziś dla serwisów społecznościowych temat kluczowy?
Steven bailey: Faktycznie tak jest, a wynika to z tego, że są one wyraźnym celem. Z jednej strony stanowią one dobrą platformę do wykorzystywania ich użytkowników, zaś z drugiej są atrakcyjną platformą do dystrybuowania wiadomości, stanowiących np. element dezinformacji lub szerszej operacji wpływu.
Sztuczna inteligencja pozwala dostosować program polityczny, a nawet pomóc w jego wymyśleniu. Politycy chcą dzięki AI lepiej komunikować się z wyborcami. To rodzi zagrożenia manipulacją - mówi Michał Kosiński, profesor Uniwersytetu Stanforda.
AI to dla ludzi szansa na wzrost efektywności, a nie zagrożenie – mówi Mai-Lan Tomsen Bukovec, wiceprezes ds technologii w Amazon Web Services.
Z punktu widzenia cyberbezpieczeństwa każdy produkt kontrolowany w sposób istotny przez reżimy autorytarne budzi podejrzenia dotyczące szpiegostwa i prywatności – mówi Bogusławowi Chrabocie Audrey Tang, cyfrowa ambasadorka Tajwanu.
Paskalizator czy komputer kwantowy mogą być przykładami krajowej produkcji i sprzedaży aparatury specjalistycznej na rynku światowym.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa to tarcza przed cyberatakami czy niebezpieczne narzędzie wykluczenia? Gdzie leży granica między mitem a faktem?
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Na jednym z serwisów hakerzy wystawili na sprzedaż dane prawie 25 mln klientów Empiku. Firma potwierdza, że do ataku doszło i walczy z jego skutkami.
AI potrafi podawać błędne informacje, ale czasem ma to dramatyczne skutki. Teraz wszelkie granice już przekroczono i europejska organizacja walcząca o cyfrowe prawa obywateli wytacza armaty wobec twórcy sztucznej inteligencji, firmy OpenAI.
Rząd ma szansę stworzyć unikalny model wzmocnienia odporności społecznej na różne zagrożenia, nie tylko ze wschodu. Kluczem jest edukacja.
Donald Tusk zastawił pułapkę: wiedział przecież, że posłowie PiS będą przeciw sejmowej uchwale w sprawie bezpieczeństwa Polski, skoro znalazł się w niej zapis o unijnej rezolucji. Najwyraźniej chodziło tylko o to, by móc oskarżyć opozycję o sprzyjanie Rosji.
Jeśli zagrożenie epidemią po jednym powrocie antyszczepionkowców z wakacji eskaluje do międzynarodowego alarmu i trzeba szukać ludzi z kilku samolotów, to pora wypowiedzieć wojnę antyszczepionkowcom. To kwestia bezpieczeństwa kraju, nie światopogląd.
Mieszkańcy gminy Lelis i sąsiadujących miejscowości są przerażeni, ponieważ morderca wyszedł właśnie z więzienia. Czy wróci w rodzinne strony?
Dzięki jednej kradzieży hakerzy Kima zdobyli więcej kryptowalut, niż wynosi roczny budżet wojskowy KRLD. To oni umożliwiają Kim Dzong Unowi rozwijanie programu nuklearnego, wystrzeliwanie rakiet i produkowanie pocisków dla Rosji.
Obecnie nie odnotowujemy większych zakłóceń w łańcuchach dystrybucji, ale to nie oznacza, że sytuacja taka będzie trwała wiecznie – mówi Michał Byliniak, dyrektor generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas