„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 19 zł kwartalnie!
Aktualizacja: 23.12.2024 02:09 Publikacja: 15.09.2020 19:28
Tim Cook, prezes Apple
Foto: Bloomberg
Wszystko przez pandemię, która zmusiła firmę z logo nadgryzionego jabłka do przesunięcia premiery. Ale koncern kierowany przez Tima Cooka nie pozostawił fanów bez niczego – przedstawił im inteligentny zegarek, czyli Apple Watch Series 6. Ten ma badać jakość naszego snu, a także automatycznie mierzyć czas mycia rąk, co – w kontekście Covid-19 – ma szczególne znaczenie. W ogóle Apple nowy „smart” zegarek skonstruował tak, by kontrolował o stan zdrowia użytkownika. Zatem gadżet w ciągu kilkunastu sekund mierzy poziom tlenu we krwi, czy tętno. Na podstawie tych danych urządzenie ma wykrywać potencjalne objawy zakażenia wirusem.
Fani Apple, którzy od lat korzystają z iPhone’ów, mają powód do zadowolenia. W końcu doczekali się wprowadzenia opcji, która raz na zawsze pozwoli rozwiązać pewien drobny, ale irytujący problem. Chodzi o możliwość zmiany adresu e-mail w koncie Apple.
Organizacja – zrzeszająca m.in. Amazon, Google, LG, IBM, czy Samsunga – nie chce obowiązkowych aplikacji w smartfonach Polaków. Zwróciła się właśnie w tej sprawie do resortu spraw wewnętrznych i administracji.
Najnowsze modele smartfonów z logo nadgryzionego jabłka dopiero miały premierę, a już okazuje się, że sprzęt ma feler. Chodzi o aparat w modelu 14 Pro, który – jak zachwalało Apple – doczekał wielu ulepszeń względem poprzedników.
Ponad 20 mln Polaków ma zainstalowane aplikacje Youtube i Google, królują też apki banków. Ale przebicie się na ekran telefonu to dziś nie lada sztuka.
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług internetu światłowodowego i telewizji. Widać to nie tylko przez pryzmat oferty, ale również infrastruktury. Firma buduje sieć stacjonarną w całej Polsce, w każdym kwartale przyłączając do niej kolejne dziesiątki tysięcy gospodarstw domowych. Od lat rośnie też liczba nadajników operatora. Wszystko dlatego, że zapotrzebowanie na szybki internet i zużycie danych w domu i poza domem rośnie w niespotykanym tempie.
Już 7 września wyczekiwana przez fanów marki Apple premiera nowej serii urządzeń. Na corocznym wydarzeniu w Steve Jobs Theater koncern zaprezentuje najnowsze sprzęty – słuchawki, smartwatche i smartfony.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Jedyny działający w Polsce operator telekomunikacyjny należący do Skarbu Państwa przez wiele lat generował straty. Miniony rok należał pod tym względem do nielicznych wyjątków. Pomogło zlecenie od resortu spraw wewnętrznych.
Energetyczna grupa Tauron skończyła sieci światłowodowe współfinansowane przez Unię Europejską w poprzedniej perspektywie. Teraz nie wyklucza udziału w kolejnym rozdaniu dotacji. Administracja zapowiada je na drugi kwartał.
Nie masz dostępu do internetu, choć ma go sąsiad i... pusta działka? Dlaczego tak się zdarza i co zrobić, aby operator podłączył dom - mówi menedżer Nexery.
2,57 milionów smartfonów, o 7 proc. mniej niż przed rokiem, sprzedało się w Polsce w ostatnim kwartale 2019 r. – szacuje firma IDC. Jest zmiana na podium.
Firma Immersion z Warszawy, działająca w segmencie Augmented Reality i Virtual Reality, wypuściła aplikację, którą opracowała z NASA oraz instytutem Smithsonian. Aplikacja powstała z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu.</p><p>Polska aplikacja dla NASA
Od dzisiaj dzieci we francuskich szkołach nie mogą korzystać w czasie lekcji i przerw z telefonów komórkowych i smartfonów.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Wiosną 2025 roku Zakopane ponownie stanie się miejscem spotkania naukowców, pedagogów, nauczycieli, studentów i wszystkich osób zainteresowanych przyszłością edukacji. XXXI Tatrzańskie Sympozjum Naukowe „Edukacja jutra” zapowiada się jako jedno z najważniejszych forów debat o przyszłości polskiego szkolnictwa, przyciągając nie tylko specjalistów, ale i obserwatorów szukających odpowiedzi na pytania o kształt i sens współczesnego nauczania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas