Kolejny chiński gigant wchodzi w składane smartfony

Firma Oppo zaprezentowała właśnie swój pierwszy składany smartfon – Oppo Find N. Nad urządzeniem inżynierowie pracowali od czterech lat i wykonali sześć prototypów.

Klienci odwracają się od iPhonów? Zaskakujący spadek popytu

Apple poinformowało swoich dostawców, że część klientów zrezygnowała z „polowania” na trudny do zdobycia najnowszy model iPhone 13 i popyt osłabł - twierdzi Bloomberg News, powołując się na anonimowe źródło.

Sprzedaż sprzętu elektronicznego mocno hamuje

Klienci kupili o 7 proc. mniej smartfonów – dane za III kwartał pokazują, że spadki to nie efekt kurczącego się popytu, ale wydłużonych dostaw, braku podzespołów i małych zapasów. Problemy dotkną też komputerów, a poprawa szybko nie nadejdzie.

W 2022 r. sprzedaż smartfonów odbije. Najwięcej zyska chińska marka

W przyszłym roku produkcja smartfonów – zduszona przez zerwane łańcuchy dostaw i braki podzespołów, będące konsekwencją pandemii – wróci na ścieżkę wzrostu. Analitycy TrendForce prognozują prawie 4-proc. wzrost (do poziomu 1,39 mld urządzeń).

Pyrrusowe zwycięstwo Google. Będzie płacił za śledzenie użytkowników iPhone’ów?

Sąd Najwyższy w Wlk. Brytanii odrzucił miliardowe roszczenia względem Google. Miałoby to być odszkodowanie za rzekome nielegalne „szpiegowanie” milionów smartfonów Apple w tym kraju – podaje BBC. Ale gigant nie może odetchnąć.

Apple ma problem z dostawami nowego iPhone’a. Braki w sklepach

Minął właśnie miesiąc od premiery najnowszego smartfona z logo nadgryzionego jabłka, a gros fanów marki wciąż nie może doczekać się wymarzonej słuchawki. Sprzętów brakuje.

Kogo stać na nowego iPhone’a? Polacy daleko

Najłatwiej telefon z logo nadgryzionego jabłka kupić jest Szwajcarom i Amerykanom, którzy na model 13 Pro (128 GB) muszą przeciętnie pracować od 4,4 do 5,9 dni.

IKEA zamieni każdy stół w ładowarkę. Proste rozwiązanie

Szwedzka IKEA postanowiła jeszcze bardziej ułatwić ładowanie smartfonów. Dzięki prostemu urządzeniu cały stół będzie ładowarką.

Bruksela straciła cierpliwość. Narzuca jedną ładowarkę smartfonów

Lata dyskusji dały zmniejszenie liczby modeli ładowarek z 30 do trzech, ale to za mało i Komisja Europejska opracowała odpowiednie przepisy. Ma to zmniejszyć ilość elektrośmieci.

Zdalna cenzura Pekinu. Litwini będą wyrzucać chińskie smartfony

Ministerstwo Obrony Litwy zaleciło konsumentom unikanie kupowania chińskich telefonów komórkowych i poradziło, aby pozbyli się tych, które już mają. Jak donosi Reuters, to efekt rządowego raportu, który wykazał, iż urządzenia te mają wbudowane „funkcje cenzury”.

Huawei poraniony, ale chce złamać duopol Google i Apple

HarmonyOS 2, autorski system operacyjny Huawei, został pobrany już przez ponad 100 mln użytkowników w ciągu trzech miesięcy od czerwcowej premiery – pochwalił się chiński koncern. Wciąż daleko mu jednak do Androida.

Premiera iPhone`a 13. Nowości od Apple bez błysku

Gigant z Cupertino przedstawił całą paletę swoich flagowych urządzeń nowej generacji. Podczas corocznego wydarzenia, na którym prezentowane są najnowsze produkty koncernu, nie było jednak zaskoczeń. O przełomowych innowacjach nie ma mowy.

Apple łata iPhone`y. Ma to utrudnić szpiegowanie

Firma Apple zaktualizowała swoje oprogramowanie dla iPhone'ów, aby wyeliminować niebezpieczną lukę, która według niezależnych badaczy została wykorzystana przez oprogramowanie inwigilacyjne do szpiegowania saudyjskiego aktywisty.

Nowy iPhone już w przyszłym tygodniu. Rozpozna twarz w masce

Fani smartfonów z logo nadgryzionego jabłka nie muszą już długo czekać na kolejną odsłonę flagowego urządzenia z Cupertino. Jak na Twitterze podał Greg Joswiak, wiceszef Apple ds. marketingu, premiera modelu iPhone 13 nastąpi 14 września.

Finowie zaczęli sprzedawać w Polsce iPhone`y z odzysku

W Polsce zaczyna działalność platforma Swappie, oferująca odnowione telefony tańsze średnio 40-50 proc. w stosunku do nowych.

Apple rozczarował. Zamiast iPhone`a zaprezentował zegarek

Podczas wtorkowego pokazu nie zaprezentował kolejnej serii iPhone’ów, jak to miało miejsce co roku o tej porze roku. Fani dostali za to kolejny inteligentny zegarek i nowego iPada Air.

W Polsce Huawei pokonany przez chińskiego rywala

2,57 milionów smartfonów, o 7 proc. mniej niż przed rokiem, sprzedało się w Polsce w ostatnim kwartale 2019 r. – szacuje firma IDC. Jest zmiana na podium.

Francja: Dzieci w szkołach już bez smartfonów

Od dzisiaj dzieci we francuskich szkołach nie mogą korzystać w czasie lekcji i przerw z telefonów komórkowych i smartfonów.