Google wprowadza pierwszy składany smartfon. Ta technologia to porażka?

W przyszłym tygodniu swoją oficjalną premierę będzie miał pierwszy smartfon Google z elastycznym ekranem. Na tą nowatorską technologię postawili praktycznie wszyscy najwięksi gracze – od Samsunga po Huawei. Na razie bez większego sukcesu.

Zachodnie smartfony w rosyjskich warsztatach. Prosty sposób na sankcje

Smartfony Samsung kupione za granicą są masowo dostosowywane do rynku w Rosji sposobami chałupniczymi. Małe warsztaciki przerabiają kody innych regionów na rosyjski. Takie przeróbki są ryzykowne, ale chętnych nie brakuje.

iPhone w Rosji aktywowany w Turcji. Sprytny sposób na sankcje

Amerykańskich iPhone`ów do Rosji nie wolno eksportować. A jednak nie brakuje ich na tamtejszym rynku. To iPhone'y aktywowane za granicą. Tak zagraniczni partnerzy Apple omijają sankcje, by dalej zarabiać na biznesie z rosyjskim agresorem.

Ten kraj ma zastąpić Chiny w produkcji smartfonów. Produkcja już ruszyła

Amerykańskie koncerny z Apple na czele zdają sobie sprawę z coraz większych trudności, jakie będą napotykać, inwestując w Chinach. Dlatego gorączkowo szukają nowych miejsc produkcji. Faworyt jest jeden.

Rzeź na rynku smartfonów. Te marki tracą najmocniej

Sprzedaż telefonów komórkowych na świecie raptownie spada. Z danych firmy Canalys wynika, że w IV kwartale dostawy urządzeń na rynek skurczyły się o 17 proc. Wielkimi przegranymi są chińscy producenci.

iPhone’a można teraz naprawić samemu. Także w Polsce

Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka użytkownicy będę mogli reperować samodzielnie. Program Self Service Repair działał już od pewnego czasu na rynkach zagranicznych, ale dopiero teraz koncern udostępnił go w Polsce.

Elon Musk uderza w Apple. Tesla może stworzyć konkurencyjnego smartfona

Tesla Pi – tak może nazywać się kolejny przełomowy produkt kontrowersyjnego miliardera. Elon Musk nie wyklucza, że, po tym jak rzucił wyzwanie producentom samochodów i NASA, na jego celowniku znajdzie się Apple.

Technologiczni giganci przeciwni rządowym apkom w smartfonach

Organizacja – zrzeszająca m.in. Amazon, Google, LG, IBM, czy Samsunga – nie chce obowiązkowych aplikacji w smartfonach Polaków. Zwróciła się właśnie w tej sprawie do resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Nowy iPhone 14 już do naprawy. Drgania i dziwne dźwięki

Najnowsze modele smartfonów z logo nadgryzionego jabłka dopiero miały premierę, a już okazuje się, że sprzęt ma feler. Chodzi o aparat w modelu 14 Pro, który – jak zachwalało Apple – doczekał wielu ulepszeń względem poprzedników.

Trudna wojna o ekrany smartfonów. Z których aplikacji korzystają Polacy?

Ponad 20 mln Polaków ma zainstalowane aplikacje Youtube i Google, królują też apki banków. Ale przebicie się na ekran telefonu to dziś nie lada sztuka.

Nadciąga iPhone 14. Przecieki odnośnie do kluczowego wydarzenia Apple

Już 7 września wyczekiwana przez fanów marki Apple premiera nowej serii urządzeń. Na corocznym wydarzeniu w Steve Jobs Theater koncern zaprezentuje najnowsze sprzęty – słuchawki, smartwatche i smartfony.

Jakich smartfonów szukają Polacy? Duże zaskoczenie

Nie przekątna ekranu, wygląd urządzenia, jego wielkość, kolor, czy waga, ani nawet marka producenta decydują o tym, jaki smartfon zostanie wybrany.

„Kryptofon” – o tym ukraińskim smartfonie jest głośno

Anatolij Jakowenko, mający ukraińskie korzenie inżynier z USA, stojący na czele startupu Solana, zaprezentował właśnie w Nowym Jorku swój najnowszy produkt – smartfon dla użytkowników kryptowalut, technologii Web3 i fanów tokenów NFT.

Ile faktycznie wytrzyma smartfon? Polski youtuber postanowił sprawdzić

Kuba Klawiter postanowił sprawdzić, ile razy można otworzyć składany smartfon Samsunga zanim się zepsuje. Zamiast maszyny użył do tego wielu par rąk. Relacja na żywo z wielkiego testu składania prowadzona jest na Youtube.

Do Polski wchodzi chiński „król” smartfonów w Indiach i Pakistanie

Nad Wisłą pojawia się właśnie nowa marka urządzeń mobilnych – Infinix. Producent z Szanghaju chce trafić ze swoim sprzętem do młodych ludzi. Na celownik bierze głównie tzw. pokolenie Z.

Apple chce oferować telefon w subskrypcji

Koncern z logo nadgryzionego jabłka planuje usługę, która może odmienić rynek urządzeń mobilnych – jak donosi Bloomberg firma może uruchomić subskrypcję sprzętu. Gigant z Cupertino myśli też, by w formule abonamentu oferować i inne urządzenia

Rosja nie boi się sankcji. Stworzyła „własnego iPhone’a”

Moskwa chce pokazać, że technologiczne nowinki z Zachodu nie są jej potrzebne, ponieważ jest w stanie tworzyć je na własną rękę. Promuje rosyjski smartfon, który ma być wyzwaniem dla najlepszych telefonów komórkowych na świecie.

Chiny wstrzymują dostawy smartfonów do Rosji. Zaskakujący powód

Nie tylko Apple i zachodnie koncerny technologiczne blokują sprzedaż swoich urządzeń do kraju, który zaatakował niepodległą Ukrainę. Teraz do tego grona dołączają Chiny.