„Kryptofon” – o tym ukraińskim smartfonie jest głośno

Anatolij Jakowenko, mający ukraińskie korzenie inżynier z USA, stojący na czele startupu Solana, zaprezentował właśnie w Nowym Jorku swój najnowszy produkt – smartfon dla użytkowników kryptowalut, technologii Web3 i fanów tokenów NFT.

Ile faktycznie wytrzyma smartfon? Polski youtuber postanowił sprawdzić

Kuba Klawiter postanowił sprawdzić, ile razy można otworzyć składany smartfon Samsunga zanim się zepsuje. Zamiast maszyny użył do tego wielu par rąk. Relacja na żywo z wielkiego testu składania prowadzona jest na Youtube.

Do Polski wchodzi chiński „król” smartfonów w Indiach i Pakistanie

Nad Wisłą pojawia się właśnie nowa marka urządzeń mobilnych – Infinix. Producent z Szanghaju chce trafić ze swoim sprzętem do młodych ludzi. Na celownik bierze głównie tzw. pokolenie Z.

Apple chce oferować telefon w subskrypcji

Koncern z logo nadgryzionego jabłka planuje usługę, która może odmienić rynek urządzeń mobilnych – jak donosi Bloomberg firma może uruchomić subskrypcję sprzętu. Gigant z Cupertino myśli też, by w formule abonamentu oferować i inne urządzenia

Rosja nie boi się sankcji. Stworzyła „własnego iPhone’a”

Moskwa chce pokazać, że technologiczne nowinki z Zachodu nie są jej potrzebne, ponieważ jest w stanie tworzyć je na własną rękę. Promuje rosyjski smartfon, który ma być wyzwaniem dla najlepszych telefonów komórkowych na świecie.

Chiny wstrzymują dostawy smartfonów do Rosji. Zaskakujący powód

Nie tylko Apple i zachodnie koncerny technologiczne blokują sprzedaż swoich urządzeń do kraju, który zaatakował niepodległą Ukrainę. Teraz do tego grona dołączają Chiny.

Nie chcemy wymieniać smartfonów. Producenci mają problem

Rynek smartfonów siadł i nawet mimo impulsu, jakim jest rozwój technologii 5G, nie osiągnie nowych szczytów sprzedaży. Powód? Coraz rzadsza wymiana aparatów.

Telefony Samsunga powstają częściowo z… rybackich sieci

Wykorzystanie surowców wtórnych to coraz bardziej poważny trend. Samsung podkreśla, jak bardzo ekologiczne są jego telefony.

Kolejny chiński gigant wchodzi w składane smartfony

Firma Oppo zaprezentowała właśnie swój pierwszy składany smartfon – Oppo Find N. Nad urządzeniem inżynierowie pracowali od czterech lat i wykonali sześć prototypów.

Klienci odwracają się od iPhonów? Zaskakujący spadek popytu

Apple poinformowało swoich dostawców, że część klientów zrezygnowała z „polowania” na trudny do zdobycia najnowszy model iPhone 13 i popyt osłabł - twierdzi Bloomberg News, powołując się na anonimowe źródło.

Sprzedaż sprzętu elektronicznego mocno hamuje

Klienci kupili o 7 proc. mniej smartfonów – dane za III kwartał pokazują, że spadki to nie efekt kurczącego się popytu, ale wydłużonych dostaw, braku podzespołów i małych zapasów. Problemy dotkną też komputerów, a poprawa szybko nie nadejdzie.

W 2022 r. sprzedaż smartfonów odbije. Najwięcej zyska chińska marka

W przyszłym roku produkcja smartfonów – zduszona przez zerwane łańcuchy dostaw i braki podzespołów, będące konsekwencją pandemii – wróci na ścieżkę wzrostu. Analitycy TrendForce prognozują prawie 4-proc. wzrost (do poziomu 1,39 mld urządzeń).

Pyrrusowe zwycięstwo Google. Będzie płacił za śledzenie użytkowników iPhone’ów?

Sąd Najwyższy w Wlk. Brytanii odrzucił miliardowe roszczenia względem Google. Miałoby to być odszkodowanie za rzekome nielegalne „szpiegowanie” milionów smartfonów Apple w tym kraju – podaje BBC. Ale gigant nie może odetchnąć.

Apple ma problem z dostawami nowego iPhone’a. Braki w sklepach

Minął właśnie miesiąc od premiery najnowszego smartfona z logo nadgryzionego jabłka, a gros fanów marki wciąż nie może doczekać się wymarzonej słuchawki. Sprzętów brakuje.

Kogo stać na nowego iPhone’a? Polacy daleko

Najłatwiej telefon z logo nadgryzionego jabłka kupić jest Szwajcarom i Amerykanom, którzy na model 13 Pro (128 GB) muszą przeciętnie pracować od 4,4 do 5,9 dni.

IKEA zamieni każdy stół w ładowarkę. Proste rozwiązanie

Szwedzka IKEA postanowiła jeszcze bardziej ułatwić ładowanie smartfonów. Dzięki prostemu urządzeniu cały stół będzie ładowarką.

Bruksela straciła cierpliwość. Narzuca jedną ładowarkę smartfonów

Lata dyskusji dały zmniejszenie liczby modeli ładowarek z 30 do trzech, ale to za mało i Komisja Europejska opracowała odpowiednie przepisy. Ma to zmniejszyć ilość elektrośmieci.

Zdalna cenzura Pekinu. Litwini będą wyrzucać chińskie smartfony

Ministerstwo Obrony Litwy zaleciło konsumentom unikanie kupowania chińskich telefonów komórkowych i poradziło, aby pozbyli się tych, które już mają. Jak donosi Reuters, to efekt rządowego raportu, który wykazał, iż urządzenia te mają wbudowane „funkcje cenzury”.