Samsung deklaruje, że jego Galaxy Z Flip3 powinien wytrzymać 200 tys. rozłożeń zanim zawiasy i ekran zaczną szwankować.  Zakładając średnio 100 otworzeń dziennie telefon powinien wytrzymać ponad 5 lat. Jednak niektórym użytkownikom wyzionął ducha już po kilku miesiącach.

Popularny polski jutuber jako pierwszy na świecie postanowił sprawdzić własnymi rękami ile faktycznie wytrzyma  Samsung Galaxy Z Flip3. Uznał, że testy, gdzie telefon składają maszyny nie mają sensu i nie są miarodajne. 7 czerwca o 18:00 rozpoczął na swoim anglojęzycznym kanale „Mrkeybrd” relację  24/7 z otwierania i zamykania smartfona. Co godzinę na stanowisku pojawia się nowa osoba do testowania składanego smartfona Samsunga. W momencie publikacji tekstu licznik przekroczył 300 tys. i telefon nadal działa.

Czytaj więcej

Miecz świetlny dla fanów „Star Wars”. Używa go bezduszna inkwizytorka

Test z pewnością jest bardziej miarodajny niż składanie maszyną. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że nie uwzględnia chowania telefonu do kieszeni, a tym samym gromadzenia się paprochów w newralgicznym punkcie smartfona, które mogą mieć znaczący wpływ na żywotność mechanizmu. Solidną porcją kurzu został potraktowany po 275 tys. otworzeń.

Klawiter znany jest z programu „Tech Week”, który prowadzi na swoim kanale „Kuba Klawiter”. Anglojęzyczny kanał „Mrkeybrd” powstał po to, aby giganty technologiczne zaczęły zauważać Polskę i tutejszych jutuberów na mapie świata.

[aktualizacja]

Relacja została przerwana po niemal tygodniu testowania smartfona. Telefon ciągle działał, ale przestał się zamykać. Mogło to być wynikiem uszkodzenia zawiasów przez piasek, którym został przysypany po 333333 otworzeń.

Ostatecznie w momencie zakończenia testu licznik wskazywał 418500 otworzeń Samsunga Galaxy Z Flip3, co przy wspomnianej średniej dziennej daje 11 lat użytkowania. Na koniec testu prowadzący postanowił jeszcze kilka razy upuścić telefon na podłogę.