Ile faktycznie wytrzyma smartfon? Polski youtuber postanowił sprawdzić

Kuba Klawiter postanowił sprawdzić, ile razy można otworzyć składany smartfon Samsunga zanim się zepsuje. Zamiast maszyny użył do tego wielu par rąk. Relacja na żywo z wielkiego testu składania prowadzona jest na Youtube.

Publikacja: 12.06.2022 07:30

Ile faktycznie wytrzyma smartfon? Polski youtuber postanowił sprawdzić

Foto: Youtube

Samsung deklaruje, że jego Galaxy Z Flip3 powinien wytrzymać 200 tys. rozłożeń zanim zawiasy i ekran zaczną szwankować.  Zakładając średnio 100 otworzeń dziennie telefon powinien wytrzymać ponad 5 lat. Jednak niektórym użytkownikom wyzionął ducha już po kilku miesiącach.

Popularny polski jutuber jako pierwszy na świecie postanowił sprawdzić własnymi rękami ile faktycznie wytrzyma  Samsung Galaxy Z Flip3. Uznał, że testy, gdzie telefon składają maszyny nie mają sensu i nie są miarodajne. 7 czerwca o 18:00 rozpoczął na swoim anglojęzycznym kanale „Mrkeybrd” relację  24/7 z otwierania i zamykania smartfona. Co godzinę na stanowisku pojawia się nowa osoba do testowania składanego smartfona Samsunga. W momencie publikacji tekstu licznik przekroczył 300 tys. i telefon nadal działa.

Czytaj więcej

Miecz świetlny dla fanów „Star Wars”. Używa go bezduszna inkwizytorka

Test z pewnością jest bardziej miarodajny niż składanie maszyną. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że nie uwzględnia chowania telefonu do kieszeni, a tym samym gromadzenia się paprochów w newralgicznym punkcie smartfona, które mogą mieć znaczący wpływ na żywotność mechanizmu. Solidną porcją kurzu został potraktowany po 275 tys. otworzeń.

Klawiter znany jest z programu „Tech Week”, który prowadzi na swoim kanale „Kuba Klawiter”. Anglojęzyczny kanał „Mrkeybrd” powstał po to, aby giganty technologiczne zaczęły zauważać Polskę i tutejszych jutuberów na mapie świata.

[aktualizacja]

Relacja została przerwana po niemal tygodniu testowania smartfona. Telefon ciągle działał, ale przestał się zamykać. Mogło to być wynikiem uszkodzenia zawiasów przez piasek, którym został przysypany po 333333 otworzeń.

Ostatecznie w momencie zakończenia testu licznik wskazywał 418500 otworzeń Samsunga Galaxy Z Flip3, co przy wspomnianej średniej dziennej daje 11 lat użytkowania. Na koniec testu prowadzący postanowił jeszcze kilka razy upuścić telefon na podłogę.

Smartfony
Technologiczni giganci przeciwni rządowym apkom w smartfonach
Smartfony
Nowy iPhone 14 już do naprawy. Drgania i dziwne dźwięki
Smartfony
Trudna wojna o ekrany smartfonów. Z których aplikacji korzystają Polacy?
Smartfony
Nadciąga iPhone 14. Przecieki odnośnie do kluczowego wydarzenia Apple
Smartfony
Jakich smartfonów szukają Polacy? Duże zaskoczenie