Aktualizacja: 07.12.2024 15:24 Publikacja: 05.11.2020 13:39
Foto: cyfrowa.rp.pl
Dołączenie do Unii Europejskiej otwarło przed Polską zupełnie nowe perspektywy. Dostęp do wspólnego rynku i praktycznie nieograniczone przemieszczanie się w granicach Wspólnoty to nie jedyne zalety. Jedną z największych korzyści jest unijne dofinansowanie, z którego korzystać mogą różnego typu instytucje, samorządy, firmy czy osoby prywatne. Łączne wsparcie z Brukseli w ciągu tych 16 lat wyniosło aż 181 miliardów euro, nawet po odliczeniu składek członkowskich kwota jest imponująca i sięga 123 miliardów euro. Środki były jednak dysponowane w różny sposób. Warto przyjrzeć się, na co były przeznaczane oraz jakie możliwości dają najważniejsze wspólnotowe fundusze.
Ważnym elementem budowania wartości rozwiązań dostarczanych przez centra usług wspólnych powinny być działania związane z kreowaniem nowych produktów i usług, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby biznesu.
Udział systemów wspierających zarządzanie zasobami firmy w przedsiębiorstwach wzrasta z roku na rok. Nawet najwięksi przeciwnicy usprawnień tego typu powoli przekonują się do korzyści, jakie niesie za sobą wdrożenie narzędzi klasy ERP. Bez względu na to, czy mowa o małej, czy dużej organizacji, w szybkim tempie dojrzeć możemy wzrost efektywności wykonywania procesów biznesowych przy niezmiennie wysokiej jakości produkcji. Czy samo wdrożenie systemu ERP w dużym przedsiębiorstwie jest jednak dużym wyzwaniem? Nie, jeśli dokładnie przeanalizuje się poszczególne etapy wdrożenia.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Rzeźby dekorują przestrzenie kontaktów międzyludzkich. Poza strefą publiczną często są jedynie okazami galeryjnymi. W przestrzeni publicznej przede wszystkim stawiają pytania. Oskar Zięta nową rzeźbą „Hempel” zaprasza do kolejnej dyskusji.
Finansowanie, którego warunki zależą od spełnienia wskaźników z obszaru ESG, jest dostępne dla szerokiego grona firm, od największych po małe. Nie zależy też od branży – podkreśla Paweł Derengiewicz, dyrektor Biura Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na finałowy etap jesienno-zimowego programu „Otwieramy się!”. To ponad 40 projektów artystycznych.
Jako przedsiębiorca masz obowiązki nie tylko w stosunku do siebie samego. Jako podatnik musisz także realizować zobowiązania – przede wszystkim podatkowe – wobec państwa. Nowy przedsiębiorca łatwo może się w nich pogubić, a z tym wiążą się poważne konsekwencje. Zobacz, w jaki sposób Mała Księgowość pomoże Ci wywiązać się ze wszystkich swoich obowiązków, zrobić to na czas i uniknąć kary.
Mała Księgowość to program, który na rynku działa już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie nie tylko zdążyliśmy przekonać do siebie tysiące przedsiębiorców i księgowych, ale i zapracowaliśmy na ich lojalność. Wielu z nich jest z nami od początku. Kiedy odchodzą, aby przetestować, co mają do zaoferowania inne programy – często wracają, uznając Małą Księgowość za najlepszy wybór.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas