Microsoft zaprezentował swoje najnowsze rozwiązanie dla biznesu. I nie mowa tu o nowym oprogramowaniu. Mowa o Surface Pro 7+ dla Biznesu, czyli ultralekkim (796 gramów) laptopie 2w1 przeznaczonym dla przedsiębiorców. Urządzeniu, które dzięki pełnej integracji z ekosystemem Microsoft 365 i dodatkowym funkcjom z zakresu bezpieczeństwa ma odpowiadać na najbardziej wyśrubowane potrzeby środowisk biznesowych.

Kupując Surface Pro 7+ w wersji biznesowej, otrzymujemy uniwersalne narzędzie, które pozwala pracować w kilku trybach. Ten wydajny komputer 2 w 1 sprawdzi się w różnych biznesowych środowiskach – łączy moc komputera z wygodą tabletu, zapewniając tak dziś potrzebną elastyczność.  Mimo niespełna 1kg wagi, pod designerską i solidnie spasowaną obudową znajdziemy procesor Intel Core 11. generacji i baterię, która wystarczy na blisko 15 godzin pracy. Oznacza to, że jeśli będziemy trzymać się klasycznych 8 godzin w biurze, na jednym ładowaniu możemy pracować praktycznie drugie tyle – to na wypadek, gdyby ktoś na dwudniowy wyjazd biznesowy nieopatrznie zapomniał ładowarki. A nawet jeśli tak się zdarzy, Surface’a Pro 7+ możemy naładować kablem USB-C, który dzisiaj jest już standardem. Szybkość ładowania? Tutaj inżynierowie Microsoft także wyszli naprzeciw potrzebom biznesu – obecna w Pro 7+ funkcja Fast Charging ładuje baterię od 5% do 80% w niecałą godzinę. To bardzo przydatne szczególnie, gdy jesteśmy w biegu.

""

cyfrowa.rp.pl

Design i użyteczność

Urządzenie zostało wyposażone w kamerę z auto-śledzeniem postaci w kadrze i nagrywaniem wideo w jakości Full HD 1080p. Do tego dwa mikrofony studyjne dalekiego zasięgu oraz głośniki Omnisonic Dolby Audio. Cały zestaw zoptymalizowano pod kątem korzystania z popularnej platformy do codziennej komunikacji – Microsoft Teams.

Wyświetlacz – 12,3 cali, oczywiście dotyk, świetna rozdzielczość (PixelSense), proporcje ekranu 3:2 (zbliżone do kartki A4 dla lepszego wyświetlania dokumentów) i pióro Surface Pen, dzięki któremu możemy z łatwością wykorzystać urządzenie jako tablet czy e-notatnik. Co ciekawe, w programie OneNote dostępne jest przydatne narzędzie do konwersji pisma odręcznego, które zamienia zapisany piórkiem tekst na tekst „maszynowy”. Przydatna funkcja, gdy trzeba np. udostępnić członkom zespołu ręcznie notatki w formie edytowalnego tekstu.

Wewnątrz biznesowego Surface Pro 7+ mamy do dyspozycji kilka konfiguracji RAM – od 8 do 32 GB – i nawet do 1TB przestrzeni dyskowej SSD. W standardzie jest też Windows 10 Pro, czyli najwyższa wersja systemu od Microsoft z dodatkowymi funkcjonalnościami m.in. funkcją Windows Information Protection (WIP) czy zarządzaniem urządzeniami mobilnymi (MDM) – dość istotna w czasach pracy zdalnej. Urządzenie posiada oczywiście także złącza USB-C, USB-A, superszybką kartę Intel Wi-Fi 6 Gig+ do bezprzewodowego Internetu oraz – w wybranych konfiguracjach – slot na kartę SIM (LTE) z pakietem danych internetowych. Ta ostatnia funkcjonalność szczególnie przypadnie do gustu osobom, które dużo podróżują – kiedy np. w pociągu nie muszą łączyć się z hotspotem w telefonie czy otwartą i niezabezpieczoną siecią Wi-Fi w pociągu. 

Forma i treść

Z zewnątrz – biznesowy Surface Pro 7+ to konstrukcja, obok której ciężko przejść obojętnie. Smukła i ultralekka konstrukcja o minimalistycznym wykończeniu jest po prostu ładna i niestandardowa jednocześnie. Z tyłu zamontowano specjalny kickstand (podstawka odchylana z pleców ekranu), który sprawia, że przy podpiętej klawiaturze możemy używać go jako laptopa do codziennej pracy. Ta sama klawiatura (z przyjemnym w dotyku wykończeniem) zamykana jednym ruchem pozwala na szybką zmianę miejsca i przeniesienie się z urządzeniem niemal natychmiast – po jej zamknięciu urządzenie przechodzi w energooszczędny tryb czuwania. Łatwo dopasować także kąt podparcia – wykonamy to bez problemu jedną ręką (w drugiej trzymając na przykład poranną kawę). Po odpięciu klawiatury Surface zmienia się w tablet, na którym możemy przeglądać media czy oglądać treści wideo. To zdecydowanie dużo zastosowań, jak na urządzenie tak kompaktowe i lekkie, bo ważące niewiele ponad kilogram (już z klawiaturą). 

""

cyfrowa.rp.pl

Całe biuro pod ręką

Co jeszcze dla przedsiębiorcy i dynamicznych środowisk biznesowych? W przypadku rozwiązań Surface for Business, inżynierowie Microsoft zaprojektowali je z myślą o najwyższej wydajności działania i współpracy z aplikacjami chmurowymi Microsoft 365. Dodając do tego zgodność z funkcjami w zakresie zabezpieczeń i zdalnego zarządzania, otrzymujemy narzędzia stworzone dla biznesu – ekosystem sprzętowy (hardware)  i oprogramowanie (software), które świetnie się uzupełniają, a do tego są odpowiednio chronione przed cyberatakami.

Ale tym, co wyróżnia Microsoft w przypadku biznesowych rozwiązań Surface jest również podejście do gwarancji. W standardzie, przy zakupie urządzenia mamy usługę Advanced Exchange, w ramach której Microsoft dostarcza nowe identyczne urządzenie w ciągu 3-5 dni roboczych.

Klienci biznesowi mogą także skorzystać z rozszerzeń dla standardowych planów, co dodatkowo minimalizuje przestoje spowodowane niespodziewaną awarią czy wypadkami losowymi, np. ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem (pakiet Microsoft Complete dla firm i wyższe) czy wymianę urządzenia w następnym dniu roboczym (pakiet Microsoft Complete dla firm Plus).

""

cyfrowa.rp.pl

Wiele urządzeń, różne potrzeby

W ofercie Surface dla biznesu dostępne są także inne modele, zaprojektowane pod różne potrzeby – od klasycznych, laptopowych konstrukcji (biznesowe Laptop 3 i Laptop Go), przez najmocniejszy w ofercie model z niezależnym układem graficznym – Surface Book 3 dla firm – aż po konwertowalne urządzenia 2w1 dla najbardziej dynamicznych i mobilnych użytkowników (Surface Pro 7+ i Go 2 dla firm).

Surface Pro 7+ dla Firm dostępny jest od 4 699 PLN brutto na stronie Microsoft Store oraz u autoryzowanych dostawców.

Materiał Promocyjny