Impact`19. W międzynarodowym ekosystemie innowacji

Na ubiegłorocznym Impakcie pojawili się liczni wysocy rangą przedstawiciele firm, organizacji i rządu
mat. pras.

W dniach 21-22 maja Kraków stanie się najważniejszym punktem na gospodarczej mapie Europy Środkowo-Wschodniej. Na Impact’19 spotka się ponad 250 spikerów i 6 tys. uczestników.

Dokąd zmierza cyfrowa, globalna gospodarka, jak technologiczne przyspieszenie sztucznej inteligencji, branży fintech czy elektromobilności wpłyną na całe społeczeństwa – o tym między innymi będą rozmawiać naukowcy, politycy oraz przedstawiciele biznesu i przełomowych startupów 21–22 maja podczas Impact’19. Kraków stanie się wówczas centrum rozwoju innowacyjnych idei i projektów – oprócz prestiżowego wydarzenia, po raz pierwszy odbędzie się tu także Cracow Tech Week (20–23 maja).

W ramach obu wydarzeń w Krakowie pojawią się liderzy z całego świata. „To tu zapadną kluczowe decyzje, zawiążą się trwałe sojusze i urodzą się nowe idee dla biznesu oraz gospodarki napędzanej przez innowacje” – zapowiadają organizatorzy.

Asystent Google dla każdego

Dla polskich liderów Impact’19 to ważna ścieżka włączania w międzynarodowy ekosystem innowacji. – Najprostsze środki budowania przewag ekonomicznych się wyczerpują. Pozostaje to, czym gospodarka konkurowała zawsze – oferowanie nowatorskich usług i produktów na globalnych rynkach – podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, i zarazem jedna ze znaczących osób ze świata polskiej polityki na Impact’19.

Impact’19 to święto technologii, na które składają się cztery sceny, 6000 gości, 250 spikerów i dziesiątki wydarzeń towarzyszących – w tym premierowy Cracow Tech Week, kumulujący najlepsze startupy i inwestorów z kilkudziesięciu krajów. W zeszłym roku Impact otwierał humanoidalny, inteligentny robot Sophia, w tym będzie pierwszym wydarzeniem w regionie w pełni zintegrowanym z Asystentem Google’a.

Sztuczna inteligencja w smartfonie pozwoli uczestnikom w pełni korzystać z dyskusji, premier i prezentacji, toczących się w rytmie ośmiu ścieżek tematycznych – wśród nich fintech, mobility, cyfrowe zdrowie i państwo, sektor kosmiczny, przemysł 4.0 oraz przekuwanie nauki w biznes.

W kilka lat Impact stał się najważniejszym wydarzeniem ekonomicznym w regionie, wywierającym realny wpływ na decyzje polityków i przedsiębiorców. Stałymi bywalcami są tu wysocy rangą przedstawiciele czołowych firm i organizacji. W tym roku w gronie dużych nazwisk świata technologii pojawiają się: Jean-François Fallacher (prezes Orange), Jen Gennai (szefowa ds. odpowiedzialnych innowacji w Google), Bartosz Ciołkowski (szef Mastercard w Polsce), John Paul Farmer (CTO Nowego Jorku), Joe Schoendorf (legenda branży VC), Mark Pollock (czołowy mówca motywacyjny), Jarosław Oleszczuk (zarządzający AstraZeneca w Polsce), Paweł Borys (prezes PFR) czy Marek Dietl (prezes GPW) oraz Przemysław Gdański (CEO BGŻ BNP Paribas). Towarzyszyć im będą również liderzy z Allegro, Orlenu, Azotów, Tauronu, Grupy Volkswagen, ING czy PGE.

Swoją obecność zapowiedzieli premierzy i ministrowie polskiego rządu oraz szefowie największych rządowych agencji (np. PFR i NCBR). W tym roku dołączą do nich także kluczowi politycy i liderzy z regionu CEE. Podczas spotkań w formule CEE Innovation Round Tables mają pokazać swoje pomysły i plany na to, jak przy wsparciu technologii, zmienić świat na lepsze.

Czas premier

Impact’19 to wydarzenie, na którym ważne rzeczy dzieją się po raz pierwszy: premiery najnowszych usług i produktów, inwestycji, rządowych strategii i kluczowych raportów. Właśnie w Krakowie poznamy kluczowe założenia Sieci Badawczej Łukasiewicz – polskiej odpowiedzi na chińską, amerykańską czy niemiecką ofensywę przemysłową.

To kompleksowy projekt biznesowy, którego elastyczność ma pozwolić na udział Polski w gospodarczo-technologicznych partnerstwach największych inicjatyw europejskich. A w tych główne role odgrywać mają polscy i międzynarodowi liderzy tych firm, które właśnie w Krakowie pokażą swoje najnowsze projekty, osiągnięcia i plany.

Wytyczne dla strategii AI

Na Impact’19 poznamy też bardzo oczekiwane szczegółowe wytyczne do strategii AI dla Polski, wypracowane wspólnie przez ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Cyfryzacji, Nauki oraz Inwestycji i Rozwoju. To m.in. dzięki jej szybkim wdrożeniu polska branża związana ze sztuczną inteligencją w 2025 r. ma być warta już 8 mld zł. W tym samym czasie PFR i MPiT przedstawią efekty projektu Start in Poland, pokazując kolejne ważne kroki w finansowaniu ekspansji polskiego biznesu.

Karolina Gawlik

„Rzeczpospolita” jest patronem Impact’19, który odbędzie się
21–22 maja w Krakowie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

BBC chce być konkurencją dla Netflixa

BBC negocjuje z ITV stworzenie platformy streamingowej, która ma być konkurencją dla Netflixa oraz ...

Amazon wycofuje się z Chin. Czas na ekspansję w Polsce?

Największy internetowy sprzedawca na świecie do końca lipca ma zamknąć swój e-sklep w Państwie ...

Pierwszy komercyjny lot rakiety Elona Muska

Start ma nastąpić w środę 10 kwietnia z Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na ...

Rosjanin szmuglował instrukcje do F-16. Tłumaczenie zwala z nóg

Rosjanin Oleg Tiszczenko więziony jest w hrabstwie Weber w stanie Utah. Amerykańskie władze oskarżają ...

YouTube usunął 58 milionów filmów

W trzecim kwartale tego roku z serwisu YouTube usunięto 58 milionów filmów, które zawierały ...

Najlepsze smartfony, z którymi wchodzimy w Nowy Rok

W 2019 roku czeka nas wysyp pierwszych smartfonów 5G. Pojawią się też urządzenia z ...