Wunderwaffe na katar i kaszel. Amazon rozprawi się z przeziębieniami

Fotolia.com

„Projekt Gesundheit” pod takim kryptonimem, w ścisłej tajemnicy, amerykański koncern z branży e-commerce prowadzi badania nad rozwiązaniami, które pomogłyby leczyć katar i kaszel. Amazon chce znaleźć „cudowny lek” na zwykłe przeziębienie.

Nad projektem pracuje zespół Grand Challenge (z ang. wielkie wyzwanie), który liczy, że uda się pokonać problem, nad którego rozwiązaniem od lat 50. ubiegłego wieku pracowało wielu naukowców, czyli skrócić tygodniowy okres przeziębienia. Takie choroby to dla globalnej gospodarki 40 mld dol. strat rocznie.

Nad lekiem w Amazonie pracuje setka badaczy w ramach AWS (to jednostka specjalizująca się w koncernie w rozwiązaniach chmurowych). Wśród sposobów walki z przeziębieniem ma być m.in. szczepionka.

CZYTAJ TAKŻE: Klęska w wojnie z komarami. Nie tylko Google zawodzi

Ale propozycji jest więcej. Szczegóły prac zespołu, którym kieruje Babak Parviz, były szef naukowców koncernu Alphabet, nie są jednak znane. Amazon ma na celowniku więcej projektów medycznych – np. zespół Amazon Care rozwija system telemedyczny do zdalnej opieki (wirtualna klinika i pielęgniarka online – na razie tylko dla pracowników firmy Jeffa Bezosa), z kolei w 2018 r. koncern przejął startup z branży farmaceutycznej – PillPack.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kamery Google’a padły ofiarą hakerów

Nest, producent rozwiązań smart home przejęty prawie trzy lata temu przez Google’a, ma problem. ...

Jest nowy szef unijnej agencji ds. cyberbezpieczeństwa

Unijna agencja ds. cyberbezpieczeństwa wreszcie ma nowego szefa. Na stanowisko wybrany został Estończyk Juhan ...

Gdzie kupujemy sprzęt RTV i AGD? Zaskakujące wyniki badań

Rynek elektroniki użytkowej skutecznie opiera się internetowej rewolucji. Polacy chcą osobistego kontaktu z doradcą. ...

Elektryczna deska z Chin nauczy pływać

Na polski rynek trafia właśnie nowatorski gadżet – LeSwim S1 firmy VxFly. To nowoczesna ...

Estończycy podbijają Amerykę. Mają pomysł na kwarantannę

Aplikacja relaksacyjna estońskiego startupu Synctuition znalazła się na czwartym miejscu wśród najpopularniejszych w USA. ...

Polacy zaskakująco o e-zakupach. Rzecz, która najmocniej irytuje

Dla internautów kluczowym parametrem decydującym o tym, czy kupią produkt jest szybka i przewidywalna ...