Robot kangur ma zastąpić ludzi. Będzie pracował w sklepie

materiały prasowe

W sierpniu robot, przypominający nieco kangura, zacznie układać kanapki, napoje i gotowe posiłki na półkach w japońskim sklepie spożywczym. To może być początek prawdziwej rewolucji w handlu detalicznym.

Japońska firma Telexistence, twórca robota-kangura ma nadzieję, że rozpocznie on robotyzację handlu. Robot o nazwie Model T został stworzony do tego, by naśladować ludzkie ruchy i wykonywać codzienne powtarzalne, fizyczne prace pracowników sklepów – informuje Reuters.

Operator sieci japońskich sklepów FamilyMart chce po pierwszych testach, o ile okażą się sukcesem, „zatrudnić” 20 takich robotów do 2022 roku. Mają pracować w sklepach znajdujących się w okolicach Tokio.

Czytaj także: Sklep posprzątają roboty. A co z ludźmi?

Na początek roboty mają pracować pod nadzorem ludzi, którzy będą kierować nimi zdalnie. Dzięki Sztucznej Inteligencji i uczeniu maszynowemu roboty za jakiś czas będą w stanie samodzielnie, bez nadzoru wykonywać wszystkie niezbędne czynności.

Roboty z firmy Telexistence zamówiła też inna japońska sieć handlowa – Lawson. Chce rozpocząć testy we wrześniu tego roku.

Inżynierowie Telexistence zdecydowali się na nadanie niezwykłego wyglądu robotowi, który nieco przypomina kangura, ponieważ z badań wynika, iż ludzie nie czują się zbyt komfortowo w obecności robotów, które wyglądaj zbyt ludzko – pisze agencja Reutera. Autonomiczne roboty mają układać towary w sklepie przez cały dzień, także w obecności klientów.

Telexistence, to japońska firma specjalizująca się w budowie robotów. Jej inwestorzy to m.in. Softbank Group oraz japońska sieć telefonii komórkowej KDDI, a także europejski Airbus.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Razem proponuje podatek dla cyfrowych gigantów. „Wyciekają miliardy”

Posłowie partii Razem zaprezentowali w Sejmie założenia proponowanej przez nich ustawy o opodatkowaniu cyfrowych ...

Porsche inwestuje w startup, który zrewolucjonizuje nocną jazdę

Porsche zainteresowane jest stworzoną przez izraelski start-up TriEye kamerą, która dzięki technologii bliskiej podczerwieni ...

WhatsApp i Instagram zmieniają nazwy

Należące do Facebooka aplikacje WhatsApp i Instagram będą miały niebawem nowe nazwy. Mark Zuckerberg ...

Idzie wojna na konsole. Nowości od Sony i Microsoftu

Xbox Series X, następca Xbox One Microsoftu, zadebiutuje 10 listopada. Tymczasem w środę karty ...

Lodowata Islandia gorącym miejscem dla centrów danych

Niskie temperatury ułatwiające naturalne chłodzenie oraz tania energia geotermalna to prawdziwy magnes dla ogromnych ...