Robot kangur ma zastąpić ludzi. Będzie pracował w sklepie

materiały prasowe

W sierpniu robot, przypominający nieco kangura, zacznie układać kanapki, napoje i gotowe posiłki na półkach w japońskim sklepie spożywczym. To może być początek prawdziwej rewolucji w handlu detalicznym.

Japońska firma Telexistence, twórca robota-kangura ma nadzieję, że rozpocznie on robotyzację handlu. Robot o nazwie Model T został stworzony do tego, by naśladować ludzkie ruchy i wykonywać codzienne powtarzalne, fizyczne prace pracowników sklepów – informuje Reuters.

Operator sieci japońskich sklepów FamilyMart chce po pierwszych testach, o ile okażą się sukcesem, „zatrudnić” 20 takich robotów do 2022 roku. Mają pracować w sklepach znajdujących się w okolicach Tokio.

Czytaj także: Sklep posprzątają roboty. A co z ludźmi?

Na początek roboty mają pracować pod nadzorem ludzi, którzy będą kierować nimi zdalnie. Dzięki Sztucznej Inteligencji i uczeniu maszynowemu roboty za jakiś czas będą w stanie samodzielnie, bez nadzoru wykonywać wszystkie niezbędne czynności.

Roboty z firmy Telexistence zamówiła też inna japońska sieć handlowa – Lawson. Chce rozpocząć testy we wrześniu tego roku.

Inżynierowie Telexistence zdecydowali się na nadanie niezwykłego wyglądu robotowi, który nieco przypomina kangura, ponieważ z badań wynika, iż ludzie nie czują się zbyt komfortowo w obecności robotów, które wyglądaj zbyt ludzko – pisze agencja Reutera. Autonomiczne roboty mają układać towary w sklepie przez cały dzień, także w obecności klientów.

Telexistence, to japońska firma specjalizująca się w budowie robotów. Jej inwestorzy to m.in. Softbank Group oraz japońska sieć telefonii komórkowej KDDI, a także europejski Airbus.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koniec z PIN do bankomatów. Rozwiązanie Intela

Intel zaprezentował RealSense ID, który może zastąpić dotychczasowy system dostępu do bankomatów za pomocą ...

Uber tylko z licencją taxi i w oznakowanych autach

Tak od stycznia 2020 r. ma wyglądać rynek przewozu osób zamawianych przez aplikację. W ...

Kreml wyśledzi obywatela przez telefon

Rosyjski rząd uruchamia program śledzenia przemieszczania się Rosjan, za pomocą geolokacji ich telefonów komórkowych. ...

Musk na Marsa wyśle tylko ochotników. „Możecie już nie wrócić”

Nie ma chyba większego entuzjasty wysłania ludzi na Marsa niż miliarder Elon Musk. Jednak ...

Sztuczna inteligencja pomoże tworzyć gry

Tworząca gry firma SimFabric poinformowała o swoim debiucie na NewConnect, który planuje  na przełomie ...

Przez Facebooka można już zrobić zakupy i przelew

Facebook uruchomił w Stanach Zjednoczonych nową usługę płatniczą o nazwie Facebook Pay. Pozwala ona ...