Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 19.07.2025 00:43 Publikacja: 21.06.2021 10:01
Foto: Heatherwick Studio
Fani przygód Tytusa, Romka i A’Tomka z pewnością pamiętają księgę V autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego – w tej części komiksu kultowy Papcio Chmiel opisuje podróż tytułowej trójki m.in. do Londynu, Laponii i Nowego Jorku na pokładzie wannolotu. Pojazd skonstruowany przez A’Tomka był hybrydą wanny i odkurzacza. Nie wiadomo, czy designerów z Heatherwick Studio zainspirowała twórczość Papcia, ale zaprojektowali oni odkurzacz na kółkach. Tyle że wygląda jak samochód.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Firma Zepher Flight Labs opracowała bezzałogowiec, który jest niemal niewykrywalny dla radarów i systemów termow...
Sukces polskiego inżyniera, który niegdyś związany był z OpenAI. Przemysław Dębiak wygrał w prestiżowym konkursi...
Naukowcy z Uniwersytetu Columbia pracują nad „metabolizmem robotów”. Maszyny miałyby w praktyce zyskać zdolność...
Ośmioro zdrowych dzieci urodziło się w wyniku procedury in vitro z użyciem materiału genetycznego trojga różnych...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Sztuczna inteligencja już ruszyła z rewolucją w medycynie, a pacjenci zamiast diagnozować się u specjalistów, ch...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas