Reklama

Internet rzeczy wchodzi do szpitali

Do 2020 r. liczba komunikujących się między sobą urządzeń w sektorze medycznym wyniesie niemal 650 milionów. Opieka zdrowotna będzie stanowić wówczas jedną czwartą  całego rynku internetu rzeczy – wynika z danych BI Intelligence.

Publikacja: 18.10.2018 16:31

Internet rzeczy wchodzi do szpitali

Foto: cyfrowa.rp.pl

Z kolei Deloitte podaje, że  tylko w 2017 r. powstało 78 tys. mobilnych aplikacji zdrowotnych, a w sumie jest ich ponad 325 tys. Ich głównym zadaniem jest zachęcanie właścicieli smartfonów do monitorowania swojego stanu zdrowia.

Globalnym graczem w tej branży jest m.in. Schneider Electric. Informuje, że jego rozwiązanie komunikuje się z infrastrukturą szpitalną. Umożliwia dostosowanie parametrów danego pomieszczenia do osoby, która je użytkuje, czyli np. pacjenci mogą dostroić do swoich potrzeb oświetlenie czy temperaturę, mogą też połączyć się z personelem medycznym.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Technologie
Bank Pekao uczy cyberodporności
Technologie
ChatGPT i Gemini poważnie zagrożone. Naukowcy odkryli słaby punkt
Technologie
Rewolucja AI w modzie. Ubrania, które słuchają i mówią
Technologie
Hydraulicy z AI: Sztuczna inteligencja wkracza tam, gdzie nikt się nie spodziewał
Technologie
Przełomowy wynalazek MIT. Te baterie będą wszędzie i same się naprawią
Reklama
Reklama