Powstaje uniwersum „Pana Kleksa”. Będą tokeny NFT i świat VR

Ruszają zdjęcia do nowej wersji „Akademii Pana Kleksa”. Kultowy film w nowej odsłonie na premierę poczeka półtora roku. Wcześniej ruszy jednak budowa całego uniwersum związanego z tytułem.

Publikacja: 23.09.2022 14:56

Powstaje uniwersum „Pana Kleksa”. Będą tokeny NFT i świat VR

Foto: SeongJoon Cho – Bloomberg

Fani legendarnego dzieła Jana Brzechwy zyskają możliwość kupowania tokenów, a te będą swoistym biletem do korzystania z wirtualnego świata Pana Kleksa - aplikacji rozszerzonej rzeczywistości (AR) i metawersum.

Twórcy filmu zapewniają, że tworzą zupełnie nową historię, będącą jedynie luźną adaptacją tego co znamy z książki czy ekranu. Wiadomo, że profesora zagra Tomasz Kot, a główna rola dziecięca przypadnie dziewczynce. Film w reżyserii Macieja Kawulskiego, twórcy takich hitów jak „365 dni” Netfliksa, czy „Jak pokochałam gangstera”, ma być wstępem do uniwersum Akademii. To zbudowane zostanie na blockchainie. Jeszcze w tym miesiącu pojawią się bowiem tokeny Kleks Academy. Udostępnionych zostanie co najmniej 7 tys. NFT. Takie cyfrowe aktywa to nie tylko grafika 3D, którą będzie można się pochwalić w mediach społecznościowych.

- Proponujemy technologię, która jest unikalna na skalę światową, ponieważ wprowadzany innowacyjną koncepcję multi-D NFT, która będzie pozwalała na wielokrotne odkrywanie swojego tokena na nowo - podkreśla Karol Belina-Brzozowski, współzałożyciel Kleks Academy.

Czytaj więcej

Pierwsza gra w kanonie lektur. Okrucieństwa wojny

Token będzie miał formę sześcianu. Ponadto pierwszego dnia od zakupu posiadacze poznają tylko część informacji o swojej kolekcji. To, co kryje się pod każdym symbolem tej wirtualnej kostki do gry, będzie ujawniane podczas cyklicznych wydarzeń. Powstanie też apka AR, która pozwoli wejść w specjalną interakcję z fabułą filmu. – Uczestnicy będą zapraszani do różnych zadań łączących zabawę z kreatywnością. Będą one oparte na historiach postaci z nowej serii filmowej – mówi Belina-Brzozowski.

Akademia Pana Kleksa trafi też do rzeczywistości wirtualnej – świata metaverse. – W metaverse wszyscy członkowie Akademii będą mogli kontynuować zabawę opartą na konkursach i wyzwaniach. Przewidujemy dla nich także możliwość poruszania się po metaversie poza Kleks Academy, co będzie możliwe dzięki połączeniu go z innymi twórczymi projektami – dodaje współzałożyciel Kleks Academy.

Technologie
Sztuczna inteligencja ma uprzedzenia wobec kobiet. Zaskakujące wyniki polskich badań
Technologie
Bezzałogowe elektryki pasażerskie już na niebie. Za sterami sztuczna inteligencja
Technologie
Chińczycy pracują nad robo-snajperami. Czworonożne roboty mogą zmienić pole walki
Technologie
„Król chipów": Sztuczna inteligencja przewyższy człowieka za 5 lat
Technologie
Dzięki AI można już ukraść postać. Klon Ukrainki kocha Chiny i sprzedaje tam towary
Technologie
Sztuczna inteligencja rozgryzie emocje każdego. Nowa broń nie tylko dla sklepów