Aktualizacja: 08.12.2024 09:28 Publikacja: 25.04.2023 11:20
Już 2,5 mln Polaków miesięcznie korzysta z ChatGPT – wynika z badań Wirtualnych Mediów. Średnio botowi poświęcamy około 30 minut. Ta technologiczna rewolucja ma jeszcze przyspieszyć
Foto: shutterstock
ChatGPT, choć to powszechnie znany system konwersacyjnej inteligencji, stanowi ledwie kroplę w oceanie projektów AI. Tylko w zeszłym tygodniu uruchomiono ponad tysiąc nowych narzędzi wykorzystujących zaawansowane algorytmy. Nie oznacza to jednak, że technologia od OpenAI ma aż taką konkurencję. Spora część wspomnianych rozwiązań bazuje bowiem na API, czyli tzw. wtyczkach do ChatGPT. To właśnie w ten sposób OpenAI buduje rynkową przewagę, pączkując ze swoją technologią w różnych branżach – od podróży (np. Expedia umożliwia rezerwowanie biletów lotniczych podczas chatu z botem), przez e-commerce (Shopify uruchomił asystenta zakupowego) czy usługi dla biznesu (AutoGPT pozwala zautomatyzować zadania, które są powtarzalne, czasochłonne lub zbyt złożone dla człowieka), nawet po ochronę zdrowia (studenci Stanforda zbudowali HealthGPT, który analizuje dane o kondycji użytkownika, zbierane przez jego iPhone’a).
Komunistyczna władza w Chinach chętnie sięga po nowe technologie, aby w pełni kontrolować i inwigilować społeczeństwo.
Chińska armia może otrzymać technologię, która sprawi, że żołnierze i sprzęt wojskowy będą niczym kameleon. Nad nowatorskim materiałem pracują naukowcy z Chińskiego Uniwersytetu Nauki Elektronicznej i Technologii.
Europejska misja Proba-3 wystartowała z Indii. W przestrzeń poleciał prawdziwie pionierski system, a polscy naukowcy w tym przedsięwzięciu odegrają istotną rolę.
Badanie przeprowadzone przez naukowców z australijskiego uniwersytetu RMIT oraz grupę laboratoriów z Indii doprowadziło do przełomowego odkrycia – udało się wynaleźć nowy lek na bazie złota, który może wykazać się dużą skutecznością w walce z rakiem.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Krew nietoperza może umożliwić astronautom hibernację podczas długich lotów w kosmosie lub pomoc w operacjach medycznych – twierdzą naukowcy. Nad nowatorskim rozwiązaniem pracują badacze z Uniwersytetu w Greifswaldzie.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Finansowanie, którego warunki zależą od spełnienia wskaźników z obszaru ESG, jest dostępne dla szerokiego grona firm, od największych po małe. Nie zależy też od branży – podkreśla Paweł Derengiewicz, dyrektor Biura Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.
Czy dostawa paczek może być czynnikiem decydującym o sukcesie sklepu internetowego? Bez wątpienia tak! Szybkie i bezbłędne realizowanie zamówień to klucz do budowania satysfakcji klientów i ich lojalności wobec marki. Dowiedz się, jak dzięki abonamentowi InPost firmy mogą optymalizować logistykę, redukować koszty i budować zaufanie klientów.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Mija rok, od kiedy po raz pierwszy w historii laureatami prestiżowej Nagrody Nansena zostali Polacy – Lena i Władysław Grochowscy. To okazja, aby przypomnieć zasady, jakimi kierują się w swojej działalności.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
Po nowym Fiacie Grande Panda Włosi planują kolejny, większy model. Pewne kluczowe dane już są znane, ale póki co nie wiadomo jaką nazwę będzie miał nowy model. Jest szansa na powrót znanej nazwy Multipla.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
Facebook, Instagram, X, Tik-Tok czy LinkedIn - w tych mediach społecznościowych są obecne duże miasta. Z nowego raportu wynika, że najlepiej radzi sobie tam Łódź.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas