Telefon umożliwi bowiem oglądanie w dużym zbliżeniu mikroorganizmów czy struktur tkanek. Mikroskopy mogą stać się zatem kolejną ofiarą technologicznego postępu z udziałem urządzeń mobilnych, po aparatach fotograficznych, kamerach wideo czy nawigacji. Nowatorska krzemowa dioda LED, za którą stoi zespół ekspertów Singapore-MIT Alliance for Research and Technology (SMART), została zastosowana w najmniejszym na świecie mikroskopie holograficznym.
Czytaj więcej
Imran Chaudhri, amerykański inżynier, który przez ponad 20 lat pracował dla Apple, opracował nowatorską technologię ubieralną (wearables) z zaszytą sztuczną inteligencją. Ma ona zastąpić smartfon, czy inne urządzenia mobilne.
Wyniki analiz dały jasną odpowiedź, że mamy do czynienia z przełomem. Naukowcom udało się zbudować potężny emiter na chipie, który jest mniejszy niż mikrometr. Kombinacja mikrodiod i nowo opracowanej sieci neuronowej może być stosowana do śledzenie żywych komórek lub obrazowania spektroskopowego tkanek biologicznych czy do zastosowań w bioobrazowaniu i biodetekcji.