Wiele wskazuje na to, że wkrótce przekroczony będzie pułap zamówień za 1 mld dol. Popularności nowatorskiemu projektowi, zademonstrowanemu na targach w Barcelonie, z pewnością pomogło zainteresowanie maszyną miliardera i założyciela Tesli, Elona Muska. Jego SpaceX zainwestował bowiem w start-up z San Mateo w Kalifornii.

Lot autem za 300 tys. dol.

Firma, którą kieruje Jim Dukhovny, ma już chętnych na blisko 3 tys. nietypowych pojazdów. Model A — dwumiejscowy, elektryczny samochód tzw. pionowego startu (eVTOL) - można kupić za ok. 300 tys. dol. Aby znaleźć się na liście zainteresowanych wystarczy jednak 150 dol. przedpłaty. Produkcja ma ruszyć w przyszłym roku i pierwsze auta trafią do nabywców.

Czytaj więcej

Latający samochód ominie korki. Takiej zbiórki jeszcze nie było

Spółka Alef przekonuje, że na rynku jest sporo rozwiązań określanych jako "latający samochód", ale tylko ich sprzęt będzie miał wygląd prawdziwego auta, a nie powiększonego drona (tego typu konkurencyjne rozwiązania opracowują m.in. Boeing, Airbus, Lilium, czy Joby Aviation. Alef Aeronautics, który działa od 2015 r., chce, by Model A przeznaczony był głównie do użytku na drogach, a możliwość lotu stanowić ma jedynie dodatkową funkcjonalność. Tyle że auto ma rozwijać prędkość zaledwie do nieco ponad 50 km/h.