Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 18.12.2024 23:53 Publikacja: 13.03.2024 19:25
Elon Musk przystąpił do walki o rynek AI. Jego spółka xAI ma ambitne plany.
Foto: LISA O'CONNOR / AFP
Eksperci nie są zgodni co do potencjału i możliwego harmonogramu rozwoju tzw. AGI (ogólna sztuczna inteligencja), w różny sposób oceniają też ewentualne korzyści i zagrożenia związane z taką technologią. Dotychczas Elon Musk był raczej ostrożny w swoich prognozach, choć przestrzegał przed zbyt dynamicznym i niekontrolowanym rozwojem AI. Jak się okazuje, do czasu.
Problemem jest wytwarzanie wodoru na przemysłową skalę, stąd jego niewielkie zastosowanie. Jednak według najnowszych badań ogromne ilości tego gazu kryją się pod ziemią. Mogłyby wystarczyć na setki lat.
Kierowcy prowadzący pod wpływem alkoholu lub narkotyków nie mają czego szukać na drogach. Policja testuje właśnie system oparty na pionierskiej kamerze AI, która jest w stanie wyłapywać prowadzących pojazdy na „podwójnym gazie”.
Rozwój bezzałogowych technologii nieustannie przyspiesza, a dowodem na to jest ostatni wynalazek opracowany przez chińskich inżynierów. Wcześniej ta sztuka nie udała się Amerykanom.
Polska szykuje się na latające skutery – nowe przepisy umożliwią poruszanie się takimi futurystycznymi pojazdami bez konieczności posiadania licencji pilota. Nad Wisłą powstają ciekawe firmy i projekty.
Brytyjska armia rozpoczęła testowe strzelanie z nowej broni - mowa o systemie laserowym wysokiej energii (HELWS) firmy Raytheon. Niszczył całe roje dronów.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Badania na rzecz innowacyjności w sektorze bezpieczeństwa i obronności państwa oraz wdrożenie wyników prac naukowych na rzecz bezpieczeństwa technologicznego – to cel współpracy Sieci Badawczej Łukasiewicz i Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
Agnieszka Radwańska podejmuje się nowego wyzwania. Finalistka Wimbledonu z 2012 roku, była wiceliderka rankingu, rozpoczyna pracę w sztabie szkoleniowym Magdy Linette.
Służby poszukujące posła PiS Marcina Romanowskiego, byłego wiceministra sprawiedliwości, wiedzą już, gdzie on przebywa - podał serwis wyborcza.pl. - Znamy każdy jego ruch - stwierdził informator.
„Prawo zwracania się o azyl jest dzisiaj wykorzystywane na granicy z Białorusią przez wrogów państwa polskiego” – ostre słowa premiera mają uzasadnić rewolucyjne zmiany dla uchodźców, studentów i pracowników z zagranicy.
W trakcie spotkania w Katowicach Szymon Hołownia zaproponował pomysł, który jego zdaniem ma zapobiec kryzysowi wokół wyborów prezydenckich. Premier Donald Tusk w środę inicjatywę pochwalił. O co chodzi marszałkowi Sejmu?
Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej. Przywraca ona podstawy obrony cywilnej. Pojęcie to zostało zniesione z porządku prawnego wiosną 2022 r. po uchwaleniu ustawy o obronie Ojczyzny.
Choć naukowcy proszą o to od września, premier Donald Tusk interweniował, dopiero kiedy minister Dariusz Wieczorek stał się obciążeniem dla całego rządu. Czy nauka jest wobec tego wszystkiego poważnie traktowana? Bo powinna.
Rząd przyjął uchwałę zakładającą, że wadliwe werdykty Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego - ze względu na orzekający skład sędziowski - będą opatrzone specjalnym przypisem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas