Ta innowacja może przekształcić technologię widzenia w nocy, czyniąc ją bardziej praktyczną w codziennym użytkowaniu, potencjalnie zwiększając bezpieczeństwo w warunkach słabego oświetlenia. Naukowcy z TMOS, Centrum Doskonałości ARC ds. Transformacyjnych Systemów Metaoptycznych, dokonali przełomu w technologii widzenia w nocy, tworząc filtr podczerwieni, który jest cieńszy niż kawałek folii spożywczej i który pewnego dnia mógłby zostać umieszczony na zwykłych codziennych okularach, umożliwiając użytkownikowi jednoczesne oglądanie widma podczerwieni i światła widzialnego.
Czytaj więcej
Poddawanie zwierząt testom naukowym jest często uzasadnionym, ale jednak okrucieństwem. Robi się to tylko dlatego, aby mieć pewność, że nowe leki i kosmetyki są bezpieczne do stosowania przez ludzi. Obrońcy praw zwierząt mogą teraz świętować.
Okulary na dzień i noc
Urządzenia noktowizyjne są używane głównie przez wojsko, entuzjastów polowań noszących ze sobą wielofunkcyjne lornetki lub fotografów noszących ciężkie obiektywy. Jednak przeciętna osoba nie wybierze się na nocny bieg z dodatkowym kilogramem przypiętym do czoła.
Miniaturyzacja urządzeń do widzenia nocnego może doprowadzić do jego powszechnego wejścia do użycia. Dzięki prostym okularom każdy będzie mógł widzieć w nocy tak dobrze jak kot.
Czytaj więcej
Eksperymentalny zabieg ma polegać na wszczepieniu panelu słonecznego w ludzką siatkówkę, aby przywrócić wzrok pacjenta. Otwiera to nowe możliwości w leczeniu oczu.