Firma OpenAI stara się wycisnąć, ile może ze swoich rewolucyjnych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji i stale się rozwija o nowe funkcje. Niedawno wprowadzona opcja wspomnień pozwala zapisywać preferencje, dzięki czemu czaty są bardziej dostosowane do preferencji użytkownika. Wkrótce ChatGPT zyska ulepszony tryb głosowy, umożliwiający interakcję z platformą mniej więcej w czasie rzeczywistym.
ChatGPT może być za darmo
OpenAI oferuje szereg planów ChatGPT, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych, skierowanych do klientów, od osób fizycznych po organizacje non-profit, małe i średnie firmy, instytucje edukacyjne i przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej
Mimo rosnącej konkurencji w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji twórcy ChatGPT okopują s...
Użytkownicy, którzy nie chcą płacić, mają dostęp do flagowego modelu GPT-4o OpenAI, dającego odpowiedzi wzbogacone treścią z Internetu, jak również dostęp do sklepu GPT oraz możliwość przesyłania plików i zdjęć czy zadawania pytań na temat przesłanych plików. Użytkownicy mogą również przechowywać preferencje czatu jako „wspomnienia” i korzystać z zaawansowanej analizy danych, funkcji ChatGPT, która może „przeanalizować” tj. przeanalizować dane z plików, takich jak arkusze kalkulacyjne i pliki PDF.
Bezpłatny plan ChatGPT ma jednak wady, w tym dzienne limity pojemności w modelu GPT-4o. Gdy użytkownik osiągnie limity, zostaje automatycznie – choć tymczasowo – przełączony na mniej wydajny model GPT-3.5 OpenAI.